Juventus – Porto


Liga majstrov sa vracia späť a na programe sú odvetné zápasy prvého vyraďovacieho kola. V utorok 09.03.2021 o 21:00 sa môžete tešiť na súboj Juventusu proti Portu. “Stará dáma“ sa po prehre 1:2 z úvodného merania síl tentokrát predstaví na domácej pôde.

tip na Juventus vs Porto

  • Zápas: Juventus – Porto
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 09.03.2021, 21:00
Náš tipKurz Tipsport
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov1.86

Družina okolo hviezdneho Cristiana Ronalda v posledných zápasoch nepredvádza výkony na aké sme od nej boli zvyknutý, čo nám napovedajú výsledky z posledných týždňov. Zo 6 zápasov majú na konte len 2 prehry, 2 remízy a 2 výhry, čo vôbec nie je lichotivá bilancia. Zároveň výhry prišli v lige proti tímom z úplného dna tabuľky.

Na čo by sa však v odvete domáci mohli spoľahnúť je fakt, že na domácej pôde neinkasovali už 7 zápasov v rade. Takisto by sa do zostavy malo vrátiť viacero zranených hráčov. Stred poľa by tak mohol vystužiť brazílsky záložník Arthur. Naopak do stredu obrany by sa po dlhšej dobe mohla postaviť ikona Juventusu a talianskeho národného tímu Leonardo Bonucci. Po jeho boku na pravej strane obrany by zas mohol nastúpiť rýchlonohý kúzelník Cuadrado.

Na opačnej strane bude stáť tím “Portských drakov”, ktorí do talianskej metropole cestujú s jasným cieľom postúpiť. Na domácej pôde v Portugalsku predviedli veľmi dobrý výkon a zaslúžene vyhrali 2:1. Juventus bol síce lepší v držaní lopty ale v konečnom dôsledku mu to veľmi platné nebolo. Portugalčania boli priamočiarejší, dostávali hostí pod tlak a dokázali si vytvoriť viacero gólových šancí.

Nebyť úplne zbytočnej chyby v obrane zo záveru zápasu, Porto mohlo ísť do odvety s pohodlným 2 gólovým náskokom. Niečo iné je však domáca scéna, na ktorej sa Porto posledné 2 mesiace trápi. Na vedúci Sporting Lisabon stráca už priepastných 10 bodov. Veľa z nich však stratili proti podpriemerným tímom, ktoré takpovediac “zaparkovali autobus” a nemali akúkoľvek snahu hrať futbal. Čo určite nebude prípad Juventusu, ktorý musí streliť minimálne 1 gól, a v takom prípade neinkasovať. To môže hrať do kariet Portugalcom, ktorí disponujú v útoku nesmierne rýchlymi hráčmi, ako napríklad útočníci Marega a Taremi, alebo krídelník Corona.

Juventus vs Porto Champions League

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov s kurzom 1,86. Myslíme si, že Juventus tentokrát doma čisté konto neudrží, nakoľko proti nemu nastúpi nesmierne nabudený súper, ktorý nabral sebavedomie v prvom meraní síl na štadióne Draka v Porte. Zároveň Juventus v posledných 2 vydaniach ligy majstrov vypadol s papierovo slabšími súpermi. Pred rokom to bolo proti francúzskemu Lyonu, a rok predtým zas proti Ajaxu Amsterdam. V oboch prípadoch nedokázal zvládnuť odvetu na domácom štadióne a musel sa zo súťaže porúčať. Čo môže byť do značnej miery spolu s poklesom formy veľká psychologická záťaž. Zároveň však treba jedným dychom dodať, že Taliani majú v útoku veľkú kvalitu či už je to Alváro Morata, alebo jeden z najlepších hráčov sveta Cristiano Ronaldo, ktorý dokáže zápas rozhodnúť prakticky sám.

Cristiano Ronaldo

Očakávame veľmi ťažký zápas, ktorý sa môže zvrtnúť oboma smermi. Ani jeden zo súperov nemá nič garantované, a rozhodne sa bude na čo pozerať. My sme presvedčený, že oba tímy v tomto zápase prekonajú súperovu obranu minimálne raz.

Suma sumárum
Náš tipKurz Tipsport
Každý tím dá v zápase 1 a viac gólov1.86