FA Cup – Manchester City – Liverpool


Najstarší anglický pohár FA Cup sa nám pomaly dostáva do finálovej fázy a už tento víkend sú na programe semifinálové zápasy. Naša redakcia si nemohla nechať ujsť atraktívny duel a pripravila si pre vás analýzu zápasu medzi Manchestrom City a Liverpoolom. Výkop stretnutia je na programe 16. 4. 2021 o 16.30 hod. na štadióne Wembley Stadium v Londýne.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
V zápase padne viac ako 2.5 gólu1.651.63
  • Zápas: Manchester City vs Liverpool
  • Súťaž: FA Cup
  • Čas zápasu: 16.4.2022, 16:30
FA Cup - Manchester City - Liverpool

Manchester City ťahá sériu 9 zápasov bez prehry. Liverpool momentálne neprehral v 6 zápasoch. Tieto tímy sa proti sebe stretávajú už druhýkrát v priebehu dvoch týždňov.

Manchester City môže potvrdiť, že je najlepším tímom

Manchester City môže potvrdiť, že je najlepším tímom v Anglicku, ak sa mu podarí zdolať Liverpool a postúpiť do finále, kde by si zahral o prvú trofej v sezóne. Tím Guardiolu má pomerne nabitý program, keďže musí rotovať zostavu v zápasoch Premier League, v Lige majstrov a teraz ešte v FA Cupe. Avšak proti Liverpoolu očakávame, že postaví čo najsilnejšiu zostavu. V zápase zvolí opäť rozostavenie 4-3-3, ktoré však v minulom zápase proti Liverpoolu vyzeralo ako herný štýl 4-2-3-1, keďže Silva hral viac na štítovej pozícii a De Bruyne podporoval útok z pozície 10. Foden a Jesus často hrali na pozícii krídelných záložníkov, ale aj ako útočníci a dopĺňali na hrote Sterlinga. Držanie lopty malo City na úrovni 56 %, hráči sa snažili ohrozovať bránu aj spoza veľkého vápna a vychádzali im aj rýchle protiútoky hneď po zisku lopty.

Ak sa pozrieme na tímové štatistiky v Pemier League, tak vidíme, že v doterajších 31 zápasoch hráči City z 208 striel na bránu vsietili 72 gólov, čo je v priemere 2,32 gólu na zápas. Čisté konto si udržali 18-krát a dostali 20 gólov, čo tvorí v priemere 0,65 inkasovaného gólu na zápas. Presnosť prihrávok majú na úrovni 90 %, 229-krát zachytili loptu, úspešnosť vyhraných súbojov je na úrovni 57 %, urobili 154 faulov, z ktorých dostali 36 žltých kariet a 2 červené karty.

Manchester City môže potvrdiť, že je najlepším tímom

Sobotňajší duel pravdepodobne pre zranenie vynechá opäť defenzívny pilier Dias. Manchester City zostava bude rovnaká ako v ligovom zápase. Guardiola zvolí herné rozostavenie 4-3-3. V bráne nastúpi Ederson, ktorý bude mať pred sebou štvoricu obrancov sprava Walkera, Stonesa, Laporta a ľavý kraj uzavrie Cancelo. V strede poľa nastúpi Rodri, Silva a De Bruyne. Útočnú trojicu vytvorí Jesus, Sterling a Foden. V Premier League Manchester City ďalší zápas odohrá doma proti Brightonu.

Liverpool si môže zahrať o druhú trofej

Liverpool si môže zahrať o druhú trofej v sezóne, ak sa mu podarí prejsť cez ťažkého súpera a aktuálneho lídra Premier League Manchester City. Tréner Klopp musí rotovať zostavou, čo bolo vidieť na zápase v Lige majstrov proti Benfice, kedy nechal na lavičke oddychovať až 7 hráčov zo zápasu proti City. Thiago, Fabinho, Mané a Salah sa do zápasu dostali až v druhom polčase. Očakávame, že pre tento duel Klopp zvolí identickú jedenástku ako z ligového zápasu, a herné rozostavenie bude opäť 4-3-3. Tím Liverpoolu bude napádať a prerušovať rozohrávku City už pred poliacou čiarou. Bude prehusťovať stred poľa a po zisku lopty budú hráči striedať postupnú rozohrávku s okamžitým zakladaním protiútokov cez Salaha a Arnolda alebo Maného a Robertsona. Všimli sme si, že z minulého zápasu so City robili chyby pri rozohrávke v obrannej tretine a takisto dosť často faulovali.

Liverpool si môže zahrať o druhú trofej

Keď sa pozrieme na tímové štatistiky v Premier League, tak vidíme, že Liverpool v 31 zápasoch nastrieľal úctyhodných 79 gólov z 215 pokusov na bránu súpera, čo v priemere robí 2,55 gólu na zápas. Súperom dovolil skórovať 22-krát a udržal si 18-krát čisté konto, čo robí v priemere 0,71 inkasovaného gólu na zápas. Presnosť prihrávok má na úrovni 84 %, hráči získali loptu 294-krát, úspešnosť súbojov majú na úrovni 57 %. Vyprodukovali 182 faulov, z ktorých dostali 40 žltých kariet a 1 červenú kartu.

Momentálne z tímu neavizujú žiadnych zranených hráčov. Klopp ostane verný svojmu hernému rozostaveniu 4-3-3. Liverpool zostava bude pre tento duel identická ako v ligovom zápase proti City. V bráne uvidíme Alissona, ktorý bude mať pred sebou zľava Robertsona, v strede dvojičku van Dijka a Matipa, a pravý kraj uzavrie Alexander-Arnold. Na pozícii defenzívneho štítu bude operovať Fabinho, ktorý bude mať po krajoch Thiaga a Hendersona. V útoku nastúpi zľava Mané, Jota a Salah. V Premier League Liverpool ďalší zápas odohrá doma proti Manchestru United.

Tip redakcie

Na základe analýzy obidvoch mužstiev sme vybrali tento tip. V zápase padne viac ako 2.5 gólov. Ani jeden tím nebude hrať na domácom štadióne. Držanie lopty bude vyrovnané, pretože obidve mužstvá sú výborné na lopte a pri rozohrávkach. Bude to boj o stred poľa a obidva tímy sa budú snažiť využívať aj protiútoky. Hráči budú napádať rozohrávky už od veľkého vápna, tak aby dostávali svojho súpera pod tlak a získali loptu. City bude hrať krátke prízemné prihrávky, ktorými sa bude dostávať až do útočnej tretiny. Spoliehať sa bude na kreativitu De Bruyneho, rýchlosť Sterlinga a vytrvalosť Silvu. Liverpool bude hrať dlhé a krátke lopty od obrancov do krídel na krajných obrancov, ktorí budú posielať nebezpečné prihrávky do veľkého vápna. Salah a Mané budú vyhľadávať súboje jeden na jedného.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
V zápase padne viac ako 2.5 gólu1.651.63