Chelsea – Liverpool – finále FA Cup


Koniec futbalovej sezóny sa blíži a finišujú boje o jednotlivé trofeje. V Anglicku sa musí rozhodnúť ešte v dvoch súťažiach. V ligovej súťaži Premier League sa rozhodne medzi Manchestrom City a Liverpoolom v posledných troch kolách. V pohárovom FA Cupe je na programe už finále medzi Chelsea a Liverpoolom. Finálový zápas FA Cupu Chelsea – Liverpool sa naživo odohrá 14. 5. 2022 o 17:45 na Wembley Stadium v Londýne.

Chelsea - Liverpool - finále FA Cup

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Oba tímy dajú gól – Áno1.681.63
  • Zápas: Chelsea – Liverpool
  • Súťaž: FA Cup finále
  • Čas zápasu: 14.5.2022, 17:45

Chelsea a Liverpool sa v tejto sezóne v jednom finálovom zápase už stretli. V ligovom pohári, ktorý nesie názov Carabao Cup sa tešil Liverpool. Priebeh zápasu priniesol obrovskú drámu, keďže počas základnej hracej doby a ani následného predĺženia sa nerozhodlo, dokonca nepadol ani jeden gól. O víťazovi tak rozhodol až záverečný penaltový rozstrel.

Pred rozstrelom vystriedal Thomas Tuchel, tréner Chelsea, svojich brankárov. Namiesto Mendyho, ktorý odchytal celý zápas, poslal na penalty Arrizabalagu. Iróniou osudu sa stalo, že v rozstrele všetci hráči premenili svoj pokus a rozhodli až penalty, ktoré strieľali brankári. Brankár Liverpoolu Kelleher jedenástku premenil, ale Arrizabalaga gól nedal a stal sa tak smutným hrdinom tohto zápasu. Po výsledku 11:10 z penaltového rozstrelu sa teda tešili hráči Liverpoolu zo svojej zatiaľ prvej trofeje tejto sezóny.

Sledujte priebeh zápasu tu

Pre Chelsea skončila doba neistoty

Pre Chelsea skončila doba neistoty, ktorá vznikla po tom čo sa na Romana Abramovicha, dlhoročného majiteľa Chelsea, uplatnili v Anglicku sankcie v súvislosti s ruskou inváziou na Ukrajine. Chelsea tak hrala pod špeciálnou licenciou, ktorá platila len do konca sezóny a nemohla ani nakupovať a podpisovať nových hráčov.

Pred pár dňami bol potvrdený predaj klubu, ktorý by mal byť skompletizovaný do konca mája 2022. Novým majiteľom bude konzorcium amerického podnikateľa a investora Todda Boehlyho. Pre mužstvo Chelsea to bude výrazná psychická pomoc, keďže ešte pred pár dňami nevedeli, čo bude s tímom po skončení sezóny. Aj keď hrala Chelsea v jarnej časti sezóny napriek neistote výborne a drží tretiu priečku tabuľky Premier League, tak v posledných troch ligových kolách dvakrát remizovala a raz prehrala. Začala sa tak prejavovať nervozita z budúcnosti aj na výsledkoch.

Pre Chelsea skončila doba neistoty

Teraz však napätie opadne a do tohto finále nastúpi iná Chelsea. Hráči budú odhodlaný a plný elánu. Chelsea má totiž v tejto sezóne poslednú šancu na zisk trofeje.

Liverpool stále bojuje na viacerých frontoch

Liverpool stále bojuje na viacerých frontoch, aj keď sa sen o štyroch trofejách rozplýva. V Premier League v poslednom kole stratil body po remíze v domácom stretnutí proti Tottenhamu a strata na prvý Manchester City narástla na tri body. Nezdá sa to veľa, ale do konca súťaže zostávajú posledné tri zápasy a Manchester City sa po vypadnutí v semifinále Ligy majstrov môže koncentrovať výhradne na ligu.

Liverpool stále bojuje na viacerých frontoch

Ak aj skončí napokon Liverpool v lige na druhom mieste, sezónu môže hodnotiť pozitívne. Vyhral Ligový pohár a má šancu na zisk FA Cupu a Ligy majstrov, v oboch súťažiach ho čaká finále. To len odzrkadľuje akú kvalitnú prácu odvádza v klube tréner Klopp. Hra Liverpoolu je nielen oku lahodiaca, ale prináša aj výsledky. Nie je sa čo čudovať, že vedenie predĺžilo Kloppovi zmluvu do roku 2026. Klopp si vie vytipovať správnych hráčov a nepotrebuje na to míňať toľko peňazí ako konkurencia. Hráči pod ním výkonnostne rastú až do pozície superhviezd. Vidieť to bolo u Salaha či Maného, očakáva sa to napríklad u Jotu a Díaza.

V ofenzíve je Liverpool veľmi produktívny a pri sile, ktorou disponuje, sa ťažko predstavuje, že by sa zopakoval priebeh z finále Ligového pohára a bezgólový výsledok. Očakávať, ale treba vyrovnaný zápas, počas tejto sezóny sa Chelsea a Liverpool stretli už trikrát a trikrát z toho bola remíza. V ligovom pohári bol výsledok 0:0, v lige remíza 2:2 na pôde Chelsea a 1:1 na pôde Liverpoolu.

Tip redakcie

Zápas bude vyrovnaný a môže sa stať, že uvidíme aj štvrtú remízu týchto súperov v aktuálnej sezóne. Mierny favorit je v zápase Liverpool, ale vzhľadom na okolnosti ohľadom predaja Chelsea či zmenšenie šance na titul v Premier League pre Liverpool po zaváhaní s Tottenhamom budú na tom psychicky lepšie o trochu hráči Chelsea. Sila oboch mužstiev je veľká, čo dokazujú počas celej sezóny, ofenzívne je na tom trochu lepšie Liverpool, ale Chelsea veľmi nezaostáva. Obe mužstvá zažívajú len sporadicky zápas v ktorom nestrelia ani jeden gól a tento fakt predurčuje náš tip. Nech už skončí výsledok akokoľvek a titul získa jedno alebo druhé mužstvo, zápas okorenia góly od oboch mužstiev.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Oba tímy dajú gól – Áno1.681.63