Európska liga – Rangers – Dortmund


Tento štvrtok sa nesie v znamení odvetných zápasov v Európskej lige. Naplánovaný je aj duel medzi Glasgow Rangers a Dortmundom, ktorý začne 24.2.2022 o 21.00 hod. Od prvého zápasu len málokto očakával výhru škótskeho majstra a ten si presvedčivým víťazstvom pripravil veľmi výhodnú pozíciu na odvetu. Výhra 2:4 znamená, že Rangers sa doma môže bez tlaku sústrediť na svoju hru a nemusí tak zbytočne riskovať. Dortmund bude musieť v snahe za postupom poriadne zabrať a vynútiť si aspoň predĺženie. Na súperovom štadióne to určite nebude ľahké, v tíme navyše došlo k ďalšiemu zraneniu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
počet gólov v zápase – viac ako 3 góly 1.69 1.74
  • Zápas: Rangers – Dortmund
  • Súťaž: Europa League
  • Čas zápasu: 24.02.2022, 21:00
Európska liga - Rangers - Dortmund

Rangers si postup nenechajú vziať

Rangers si postup nenechajú vziať a Dortmundu určite nedovolia zvrátiť nepriaznivý stav série. Pri minulotýždňovom zápase by málokto tipoval, že Škóti porazia nemecký veľkoklub takým jednoznačným výsledkom. Po pár dňoch je tu odveta a tréner Giovanni van Bronckhorst zrejme našiel recept, ktorý bude znova použitý aj teraz.

Rangers majú v posledných zápasoch dobrú formu a z posledných 5 odohraných duelov dosiahli 4 výhry a iba jednu remízu. Od zápasu s Dortmundom odohrali v domácej lige iba jediný zápas a remizovali 1:1. Tím hrá dobre v domácej súťaži a po poslednom zápase s Dortmundom môžeme povedať, že aj v Európe. Zostava Glasgow Rangers nebude výrazne zmenená. V tíme nedošlo k zraneniam a útok sa bude spoliehať na kanoniera Alfreda Morelosa. Ten si svojimi výkonmi zabezpečil v tíme Rangers prvenstvo v počte gólov strelených v európskych súťažiach a minulý týždeň Dortmundu strelil 1 gól.

Rangers si postup nenechajú vziať

Glasgow Rangers ďalší zápas pôjdu do zápasu naplno a povzbudení skvelým výsledkom z prvého zápasu ukážu domácim fanúšikom, že výhra nebola žiadnou náhodou. Z 5 striel na bránku nemeckého tímu dokázali streliť 4 góly.

Dortmund má problémy

Dortmund má problémy a minulotýždňový zápas s Rangers ich odhalil naplno. Pomaly sa ozývajú hlasy na odvolanie trénera Marca Roseho. Zdrvujúca prehra s Glasgowom bola síce rýchlo prekrytá famóznou výhrou nad Borussiou Mönchengladbach v pomere 6:0. Najviac sa tímu začína vyčítať nevyrovnanosť výkonov a neschopnosť dosiahnuť výraznejší klubový úspech.

Dortmund má problémy

V zostave Dortmundu sa neobjaví znovu zranený Giovanni Reyna. Mladý stredopoliar sa po polročnej pauze zranil ihneď v prvom zápase po vyliečení, v ktorom odohral iba 30 minút. Na jeho góly sa na začiatku sezóny tím značne spoliehal a treba povedať, že hráč očakávania aj naplnil. V poslednom zápase nenastúpil hviezdny Nór Haaland. V odvete by sa mal objaviť a vyzerá to, že ťarcha zostane iba na ňom. Dortmund totiž prišiel o ďalších hráčov, ktorí v odvete nenastúpia. Obranca Dan-Axel Zagadou, ktorý má svalové zranenie, a Manuel Akanji s rovnakým problémom budú citeľnými stratami. Oslabený Dortmund bude teda v rovnakej „šlamastike” ako v prvom zápase. Rangers tento fakt určite využijú a nemecký veľkoklub bude mať v zápase veľké problémy.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Na domácom štadióne bude dominovať Glasgow Rangers a Dortmund utrpí prehru, ktorá bude znamenať vyradenie z Európskej ligy. Problémy v kádri sú až príliš závažné a zaváži aj fakt, že po predošlej demontáži si Rangers svoje vedenie ustrážia a zahrajú na nemecký tím to, čo bude treba. Domnievame sa, že v zápase padnú minimálne 3 góly. Rangers aj Dortmund budú hrať naplno a o góly nebude núdza.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
počet gólov v zápase – viac ako 3 góly 1.69 1.74