Európska liga – Neapol – Barcelona


Vo štvrtok 24.02.2022 o 21:00 hod. na štadióne Diega Armanda Maradonu uvidíme odvetný zápas, v ktorom domáci Neapol vyzve Barcelonu. Prvý vzájomný duel skončil nerozhodne remízou 1:1. V odvetnom zápase spoznáme postupujúci tím. Uvidíme v ňom taktickú bitku alebo gólovú prestrelku?

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
obidva tímy dajú gól – áno 1.63 1.63
  • Zápas: Neapol – Barcelona
  • Súťaž: Europa League
  • Čas zápasu: 24.02.2022, 21:00
Európska liga - Neapol - Barcelona

Neapol sa nepovažuje za výrazného kandidáta na titul, no v domácej súťaži aktuálne sídli na treťom mieste. Ak by v zápase s Cagliari iba nerezimoval, dnes by sme ho videli dokonca na prvom. Neapol hral v Barcelone výrazne účelovo. Z mála útočných akcií strelil nevyhnutný gól Zielinski. Dnes tak je vo výhodnej pozícii a má veľké šance na postup do osemfinále.

Barcelona už mesiac nepocítila pocit prehry. V lige naposledy zvíťazila na pôde Valencie suverénne 4:1 a posunula sa už na štvrté miesto tabuľky. Aubameyang si v tomto zápase napravil chuť a strelil až tri góly. V zápase s Neapolom, tím podal taktiež dobrý výkon, no nepremenil množstvo šancí a tak ho teraz čaká náročná skúška na pôde talianskeho celku. Barcelona ďalší zápas odohrá s Atleticom Bilbao.

Neapol môže využiť výhodu domáceho prostredia

Neapol môže využiť výhodu domáceho prostredia. Výkon tímu by tak mal vyzerať inak ako v predchádzajúcom zápase, v ktorom sa snažil pred bránou zatiahnuť roletu a nepustiť nikoho dnu. Zverenci Spallettiho však mali aj trocha toho povestného štastia. Musia si tak dať pozor na to, aby sa neobrátilo proti nim. Myslíme si, že tréner bude chcieť viac hru otvoriť, byť aktívnejší na lopte, a samozrejme, streliť góly.

Rozostavenie Neapolu bude rovnaké ako v predchádzajúcom zápase, čiže 4-3-2-1. Základná 11-ka bude dosť ochudobnená. Trénerovi Spallettimu chýba Lozano, Lobotka, Anguissa a Insigne. Neapol si napriek tomu vedie veľmi dobre, no je otázne, či to bude stačiť aj v zápase proti Barcelone. Myslíme si však, že zo strany domáceho celku uvidíme minimálne jeden gól. Presadiť by sa mohol mladý Osimhen.

Neapol môže využiť výhodu domáceho prostredia

Barcelona môže zachrániť sezónu

Barcelona môže zachrániť sezónu. Pred nejakým časom to so španielskym klubom vyzeralo veľmi zle. V domácej súťaži sa trápil a navyše vypadol aj s Ligy majstrov. Po príchode Xaviho, klub začal víťaziť a dnes sa nachádza už na štvrtom mieste tabuľky. Taktiež má veľkú šancu postúpiť do osemfinále Európskej ligy a následne sa pokúsiť o zisk ušatej trofeje. Posily, ktoré prišli sa v klube uplatnili. Síce to nie sú mená, ktoré možno niektorí čakali, napriek tomu odvádzajú dobré výkony.

Barcelona môže zachrániť sezónu

Od Barcelony očakávame hlad po víťazstve. Nemyslíme si, že Xavi bude chcieť “betónovať”. Skôr sa pokúsi hrať vyrovnanú partiu. Samozrejme, je to aj taktický boj, no s predchádzajúceho zápasu vieme, že hráči sa v koncovke vedeli presadiť. Chýbalo tomu len kvalitné zakončenie. Predpokladáme, že práve to sa zlepší a Barcelona strelí aspoň dva góly. Dôležité teda budú výkony celého tímu. Rozdielového hráča v zápase nenájdeme. Barcelona zostava sa oproti minulým zápasom výrazne nezmení.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že ako v predchádzajúcom zápase, aj v tomto sa gólovo presadia oba celky. Tentokrát to bude vyrovnanejšia partia, ktorá nám prinesie aspoň tri góly. Veríme, že Barcelone sa už podarí skórovať aj z hry. Ako sme spomínali, za Neapol by sa mohol presadiť Osimhen.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
obidva tímy dajú gól – áno 1.63 1.63