Európska liga – Galatasaray – FC Barcelona


Na Camp Nou sa zrodilo prekvapenie v podobe bezgólovej remízy 0:0. Barcelona tak nesplnila úlohu favorita a o svojom osude musí rozhodnúť v Turecku. Určitý kredit si zaslúži aj Galatasaray, ktorý aj so šťastím, no ubránil výborný výsledok. Potvrdia zverenci Xaviho úlohu favorita alebo sa dočkáme postupu tureckého Galatasarayu? Zápas je na programe vo štvrtok 17.03.2022 o 21:00 hod. na štadióne Nef Stadyumu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
FC Barcelona dá gól v oboch polčasoch 2.09 2.03
  • Zápas: Galatasaray – FC Barcelona
  • Súťaž: Europa League
  • Čas zápasu: 17.3.2022, 21:00
Európska liga - Galatasaray - FC Barcelona

Po dobrých výsledkoch prišlo prekvapenie – Barcelona doma nezdolala turecký Galatasaray. Šancí mala pritom dostatok. Nebezpečné strely však pochytal súperov brankár. Iné skončili na žrdi. Tréner Xavi tak so zápasom spokojný nebol. Najmä preto, že jeho tím hral na domácom štadióne. Španiel tak musí svojich futbalistov namotivovať, aby predviedli podobný výkon ako v Neapole. Barcelona ďalší zápas odohrá na pôde Realu Madrid.

Galatasaray si na horúcej pôde v Španielsku poradil na výbornú a právom tak stále môže pomýšľať na postup do štvrťfinále. Je vysoko pravdepodobné, že zverenci Torrenta si Európsku ligu v budúcej sezóne už nezahrajú. V domácej súťaži sídlia až na 13. mieste a na štvrté miesto strácajú 12 bodov. Galatasaray tak čaká zápas, v ktorom úspech môže znamenať priam futbalový zázrak.

Barcelona myslí jedine na postup

Barcelona myslí jedine na postup. V tomto dvojzápase je jasným favoritom a tak sú tieto očakávanie prirodzené. Prvý zápas však nebol zo strany Kataláncov najlepší. Prejav bol v poriadku, no strelecká efektivita žalostná. Veď po 93 dňoch, prvýkrát nestrelili v zápase ani jeden gól. Trenér Xavi tak bol na svojich hráčov nahnevaný. Prizvukoval im, že Galatasaray nemôžu podceniť, napriek tomu, želaný výsledok to neprinieslo.

Na horúcej pôde Galatasarayu očakávame podobný výkon, no tentokrát o niečo lepší v efektivite. Blaugranas budú aktívnejším celkom, vypracujú si viac príležitosti, budú diktovať tempo hry a v ich podaní uvidíme hádzanú okolo súperovej šestnástky. Výrazne sa presadí Traoré, ktorý zatiaľ podáva výborné výkony. Väčšina akcií pôjde práve cez jeho stranu. Svoj deň tak musí mať najmä ofenzíva, od ktorej očakávame aspoň tri strelené góly. Barcelona zostava zaznamená jednu zmenu. Xavi pošle do útoku Aubameyanga. Možno v základnej jedenástke uvidíme Busquetsa. Španielsky kormidelník nastolí herné rozostavenie 4-3-3.

Barcelona myslí jedine na postup

Galatasaray si dobrý výsledok neustriehne

Galatasaray si dobrý výsledok neustriene. Tréner Torrent mal po prvom vzájomnom zápase dôvod na spokojnosť. Jeho zverenci odviedli naozaj skvelú prácu, i keď so štastím, no ubránili bezgólovú remízu. Dokonca mali príležitosť na strelenie gólu, proti bol však systém VAR. Inak si ofenzíva príliš loptu neužila, v pozore však musela byť obrana, najmä brankár Pena, ktorý sa viackrát skvel výbornými zákrokmi. Stal sa tak najlepším hráčom Galatasarayu.

Galatasaray si dobrý výsledok neustriehne

Je naozaj náročné podať takýto výkon každý týždeň, preto si myslíme, že Galatasaray v odvetnom zápase Barcelone podľahne. Jeho súper sa v lige roszrielal proti Osasune. Naopak, Galatasaray odohrá v lige náročný zápas proti Besiktasu. Predpokladáme, že podobný výkon už futbalisti nepredvedú a prehrajú oba polčasy. Obrana už nebude stačiť najmä na rýchle krídla a myslíme si, že ani na Aubameyanga, ktorý sa výborne rozohral. Proti by mohol byť len Pena, ktorý však ostane bezmocný.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Myslíme si, že Barcelona strelí gól v oboch polčasoch. Katalánci zaznamenávajú v posledných zápasoch veľa strelených gólov. Výnimkou bol len duel práve proti Galatasarayu. Predpokladáme však, že v tomto zápase sa už roztrieľajú a uvidíme tak aspoň tri góly.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
FC Barcelona dá gól v oboch polčasoch 2.09 2.03