Európska liga – FC Barcelona – Napoli


Po vypadnutí z Ligy majstrov sa FC Barcelona predstaví v druhej najvyššej klubovej súťaži pod hlavičkou UEFA – Európskej lige. Tu ju čaká súboj s Napoli, ktoré má doma pomerne dobrú fazónu. Globálna značka FCB v tomto súboji nebude znamenať automatické víťazstvo. Katalánsky klub sa dlhodobo trápi a po odchode kľúčových hráčov na čele s Messim a reštrukturalizácii na všetkých klubových postoch si bude musieť body za výhru vydrieť a pracovať do poslednej minúty zápasu, ktorý sa odohrá v Španielsku 17.2.2022 o 18.45 hod.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Neapol 3.91 3.78
  • Zápas: FC Barcelona – Napoli
  • Súťaž: Európska liga
  • Čas zápasu: 17.2.2022, 18:45
Európska liga - FC Barcelona - Napoli

Barcelona hľadá svoju tvár

Barcelona hľadá svoju tvár, nájde ju v zápase proti Napoli? Prebiehajúca sezóna je pre Kataláncov zlým snom. Klub je v rozklade už dlhšiu dobu, finančné problémy znamenali odchody kľúčových hráčov do iných klubov. Hra tímu nie je ani pekná, ani efektívna. Výmena trénera priniesla isté zlepšenia. Mužstvo musí čeliť novým výzvam a druhá šanca sa naskytla po vypadnutí z Ligy majstrov a nástupom do Európskej ligy.

V domácej lige zaznamenala Barcelona ústup z popredných pozícií a hlavne úvod sezóny bol katastrofálny. Momentálne sa ale mužstvo pod novým trénerom Xavim pozviechalo a nachádza sa v top 4 španielskej LaLigy. V posledných piatich zápasoch dokázal útok skórovať 8 krát. Barcelona neprehrala ani raz, zaznamenala 3 výhry a 2 remízy. Zlepšenie si nemožno nevšimnúť, ale naďalej je najväčším problémom nevyrovnanosť výkonov. To sa naplno ukazuje v pohárových súťažiach, kde Katalánci iba prehrávajú. Rovnako dopadli aj v Lige majstrov, kde hrali veľmi slabo a v decembri sa so súťažou rozlúčili debaklom od Bayernu Mníchov 3:0. FC Barcelona v novodobej histórii Európsku ligu nikdy nehrala. Po vypadnutí z Ligy majstrov sa predstaví v zápasoch proti mužstvu zo skupiny C.

FC Barcelona ďalší zápas odohrá doma a Napoli nebude ľahký súper z viacerých dôvodov. Forma súpera je dobrá a mužstvo musí riešiť viaceré absencie. FC Barcelona zostava sa bude musieť zaobísť bez zraneného Ronalda Arauja, ktorý si poranil ľavú nohu. Zranení sú tiež Clement Lenglet a Samuel Umtiti. Kostra súčasného kádra sa tak výrazne stenčila, Barcelona bude mať problém najmä v obrane a v strede.

Barcelona hľadá svoju tvár

Napoli hrá dobre, doma siaha na titul

Napoli hrá dobre, doma siaha na titul. V tabuľke Serie A sa nachádza na treťom mieste a na súčasného lídra AC Milan stráca iba dva body. Z posledných piatich ligových zápasov získal 4 výhry a posledný zápas remizovali Neapolčania doma so Škriniarovým Interom Milan 1:1. V útoku sa Napoli spolieha najmä na výkony Lorenza Insigneho, ktorý v lige strelil 6 gólov a v Európskej lige pridal jeden zásah. Výborne mu sekunduje Victor Osimhen a Dries Mertens.

Napoli hrá dobre, doma siaha na titul

V strede poľa podáva fantastické výkony náš Stanislav Lobotka, na ktorého hru píšu ódy domáci aj zahraniční odborníci. Bohužiaľ, do zápasu proti Barcelone nezasiahne spolu s útočníkom Matteom Politanom. Citeľné straty pre Napoli môžu v zápase proti Španielom znamenať problémy.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Talianske mužstvo pricestuje do Barcelony s cieľom získať skalp slávneho klubu. Na víťazstvo má všetky predpoklady aj momentálnu formu. Káder Barcelony, oslabený zraneniami, nedokáže účinne eliminovať útoky Napoli. Vyrovnaný zápas rozhodne väčšia pohoda v mužstve Napoli, ktorý zvíťazí tesným výsledkom.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Neapol 3.91 3.78