Európska liga Dortmund – Glasgow Rangers


V súboji Borussie Dortmund a Glasgow Rangers sa stretnú dva podobné tímy. Obidva celky sa v domácich súťažiach nachádzajú na druhom mieste a majú reálnu šancu získať titul. V posledných zápasoch sa prezentujú dobrými výsledkami a ich hra je konzistentná, bez výkonnostných výkyvov. Dortmund sa po neúspešnom účinkovaní v Lige majstrov presúva do Európskej ligy, kde vo štvrtok 17.2.2022 o 18.45 hod na domácom štadióne privíta škótskeho šampióna. Glasgow bude mať náročnú úlohu, proti nemeckým celkom má veľmi zlú bilanciu.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Dortmund 1.38 1.39
  • Zápas: Dortmund – Glasgow Rangers
  • Súťaž: Európska liga
  • Čas zápasu: 17.2.2022, 18:45
Európska liga Dortmund - Glasgow Rangers

Dortmund je favoritom

Dortmund je favoritom z viacerých dôvodov. Prvým je domáce prostredie a druhým je veľkosť klubu aj momentálna forma. V domácej súťaži má pri rovnakom počte odohraných zápasov mierny odstup od vedúceho Bayernu. Súboj o titul je ale otvorený. Vysoká prehra z predposleného zápasu s Leverkusenom poriadne otriasla sebavedomým tímom. Našťastie nasledoval koncentrovaný výkon proti Union Berlín a výhra 3:0 vrátila hráčom pohodu a pokoj. Ten budú potrebovať v zápase proti Glasgowu aj kvôli stavu kádra.

Zostava Dortmundu by sa rada spoľahla na svojho kanoniera Erlinga Haalanda, ktorý v európskych súťažiach v priebehu 20 zápasov strelil až 23 gólov. Kvôli zraneniu sa však v zápase neukáže. Dortmund sa ďalší zápas bude musieť zaobísť aj bez Thomasa Meuniera, Marcela Schmelzera, Abdoulaye Kamaru a Mateu Morey Bauzà. Tréner Marco Rose bude mať veľa práce s hľadaním kvalitnej náhrady. Početná maródka tak poskytuje súperovi kvalitnú šancu na úspech, absencia hviezdneho nórskeho útočníka ju ešte viac podporuje.

Dortmund je favoritom

Glasgow Rangers proti nemeckým celkom prehráva

Glasgow Rangers proti nemeckým celkom prehráva a nevýhoda v podobe zápasu na ihrisku súpera môže zavážiť. Štatistika hovorí, že z posledných 8 zápasov proti tímom z Nemecka, sa Rangers z víťazstva radovali iba jedenkrát. S Dortmundom sa stretnú po prvý raz od sezóny 1999/2000.

Glasgow Rangers proti nemeckým celkom prehráva

Doma je Glasgow na druhom mieste škótskej Premiership. O titul sa už tradične preťahuje s mestským rivalom Celtic. Minulá sezóna dopadla lepšie pre Rangers. Zvyšok škótskej ligy je iba do počtu a pri pohľade na výsledky zápasov vidíme, že súperi dostávajú pravidelne veľa gólov a v zápasoch proti Rangers majú len malé šance. Situácia je ale iná v medzinárodnej súťaži. V skupine A škótske mužstvo skončilo na druhej priečke a výrazne zaostalo za vedúcim Lyonom, ktorý mal až 16 bodov. Rangers za 2 víťazstvá, 2 prehry a 2 remízy mal na konte 8 bodov. Aj tu sú menšie problémy s kádrom. Do zápasu nezasiahnu Nnamdi Ofoborh a Ianis Hagi. Tréner Giovanni van Bronckhorst bude musieť na dobre hrajúci Dortmund vymyslieť kvalitnú stratégiu a využiť najmä početnú maródku súpera.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch mužstiev sme pre vás vybrali nasledovný tip. Dortmund si doma nenechá ujsť víťazstvo a nad zápasom prevezme kontrolu. Odpor hosťujúceho tímu Glasgow Rangers bude zlomený v druhom polčase. Útok nemeckého celku sa pri absencii Haalanda bude spoliehať najmä na výkon Marca Reusa. Ten môže skórovať aj zo štandardnej situácie. V pomerne vyrovnanom zápase sa prikláňame k víťazstvu Dortmundu, ktorý má kvalitnejší a vyspelejší káder.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
výhra Dortmund 1.38 1.39