Európska konferenčná liga – Slovan Bratislava vs Lincoln Red Imps


Tímy, ktoré si zmerali sily v kvalifikácii Európskej ligy, sa stretnú opäť. Tentokrát, už v menej prestížnej súťaži – v Európskej konferenčnej lige. Slovenský majster Slovan Bratislava privíta na svojom štadióne, už pre neho dobre známy gibraltársky Lincoln Red Imps. Zápas je naplánovaný na 21.10.2021 o 21:00.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výsledok zápasu a počet gólov v zápase – Slovan a viac ako 1.51.431.41
  • Zápas: Paris SG vs RB Leipzig
  • Súťaž: Liga majstrov
  • Čas zápasu: 19.10.2021, 21:00
Európska konferenčná liga – Slovan Bratislava vs Lincoln Red Imps

V niektorých momentoch to vyzeralo, že Slovan Bratislava môže mať po dvoch zápasoch v skupine Európskej konferenčnej ligy šesť bodov, nakoniec, má len jeden. Potešili však predvedené výkony, hlavne ten v zápase proti PAOK-u, kde remíza, bola asi zaslúžená. Prvé domáce zápolenie proti FC Kodaň, nebolo zlé, no Belasí doplatili na lacné chyby.

Klub z rozpočtom, ktorý nedosahuje ani 1 milión €, prešiel cez favorizovanú Rigu FC a je účastník skupiny F spolu so Slovanom. “The Imps”si na európskej scéne nerobia hanbu. Naopak, s PAOK-om a FC Kodaň odohrali výborné zápasy.

Scenár s posledného vzájomného zápasu, by sa zopakovať nemal

Posledný vzájomný zápas medzi Slovanom a Lincolnom sa na Tehelnom poli skončil prekvapivo remízou 1:1. Pod ňu sa podpísali v 54. minúte červená karta pre domáceho De Marca a v 90. minúte fatálna chyba domáceho brankára Šullu. Zápas sa však hral za iných okolností a podobný scenár, by sa opakovať nemal.

Belasí sú vo Fortuna lige, podľa očakávania na prvom mieste tabuľky. Bodovo sa však na nich dotiahol najväčší rival – Spartak Trnava. Žiaľ, každý vie, čo sa v poslednom vzájomnom zápase udialo. Zápas sa nedohral a o víťazovi, by sa malo rozhodnúť kontumačne. Posledný výkon v lige tak hodnotiť nemôžeme.

Scenár s posledného vzájomného zápasu, by sa zopakovať nemal

Môžeme však hodnotiť predošlé zápasy a vedenie jedného z najúspešnejších trénerov na Slovensku – Vladimíra Weissa. To je naozaj dobré. Od prehratého zápasu v Ružomberku (0:1), jeho zverenci dosahujú kontinuálne výsledky. Weiss však hovorí na tlačových konferenciách o tom, že od svojich hráčov očakáva viac a že stále bude mierne kritický. Ak to platí naďalej, Belasí, by zápas s Lincolnom mali zvládnuť na výbornú.

Lincoln si žije svoj sen

Lincoln Red Imps ako jediný gibraltársky klub bojuje na európskej scéne. Všetko nasvedčovalo tomu, že z gibraltarského sna nebude nič. Napokon, hráči ukázali futbalové srdce a porazili papierovo silnejšiu Rigu FC. Dopomohol tomu aj fakt, že klub, bol vďaka koeficientu, v prvom kole kvalifikácie Ligy majstrov ako nasadený.

Lincoln si žije svoj sen

Čo sa týka domácej ligy, tam toho veľa hodnotiť nemôžeme. “The Imps” odohrali v domácej súťaži ešte len prvý majstrovský zápas. Na domácom štadióne porazili Europu FC 3:1. V tejto sezóne tak odohrali len 12 zápasov – väčšinu tvoria kvalifikačné zápasy európskych súťaží.

Najväčšou hviezdou je záložník Liam Walker, ktorý okúsil tímy ako Portsmouth či Bnei Yehuda Tel Aviv. Napriek tomu, v zápase proti Slovanu sa jeho dominancia a dominancia tímu neočakáva, a preto, by mal z Bratislavy odchádzať ako porazený.

Tip redakcie

Na základe analýz obidvoch mužstiev sme si pre vás pripravili nasledovný tip. Myslíme si, že Slovan zápas vyhrá a že v ňom uvidíme aspoň dva góly. Domáci budú mať obrovskú motiváciu a nič iné ako tri body nechcú brať. Na ihrisku budú jednoznačne dominovať a o dva góly, by mala byť jednoznačná záležitosť.

Náš tipKurz TipsportKurz Doxxbet
Výsledok zápasu a počet gólov v zápase – Slovan a viac ako 1.51.431.41