Európska konferenčná liga: Slovan Bratislava vs Žalgiris Vilnius


Zo slovenských zástupcov sa do hlavnej fázy európskych pohárov dostal len jeden klub. Slovan Bratislava postúpil do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy a počas žrebovania skupín bol nasadený do skupiny H. Tam mu spoločnosť robí švajčiarsky Bazilej, litovský Žalgiris Vilnius a arménsky Pjunik Jerevan. Vo svojom prvom zápase v skupine H privíta na domácom štadióne litovského šampióna. Zápas Slovan Bratislava – Žalgiris Vilnius sa naživo odohrá 8. 9. 2022 o 21:00 na štadióne Tehelné pole.

Európska konferenčná liga: Slovan Bratislava - Žalgiris Vilnius

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Slovan Bratislava vyhrá1.711.72
  • Zápas: Slovan Bratislava vs Žalgiris Vilnius
  • Súťaž: Európska konferenčná liga
  • Čas zápasu: 08.09.2022, 21:00

Skupina H v Európskej konferenčnej lige má jasného favorita. Bazilej skončil v minulej sezóne na druhom mieste švajčiarskej ligy a prešiel celou kvalifikáciou do Európskej konferenčnej ligy. Zaujímavosťou je, že v žrebe získal skupinu s troma majstrami svojej krajiny z minulej sezóny. Slovan Bratislava je všeobecne považovaný za druhého ašpiranta na postup zo skupiny.

Slovan si po roku zahrá na jeseň európske poháre

Slovan si po roku zahrá na jeseň európske poháre a vďaka priaznivému losu má veľkú šancu pozrieť sa do Európy aj na jar. Začal tento rok v európskych pohároch rovnako ako jeho najbližší súper v Lige majstrov. V prvom predkole prešiel cez gruzínsky Dinamo Batumi aby v druhom predkole nestačil na maďarský Ferencváros. Následne nestačil v Európskej lige na Olympiakos Pireus, keď prehral dvojzápas na penalty. V play off Európskej konferenčnej lige si penalty zopakoval so šťastnejším koncom a vyradil Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny.

Slovan si po roku zahrá na jeseň európske poháre

V pohároch podáva zatiaľ slovenský majster zmiešané výkony, raz potrápi aj papierovo silnejšie mužstvo, inokedy nezvládne zápas v ktorom je favorit. A v domácej lige je zatiaľ suverénny a belasým zostáva len dúfať, že formu z ligy si prenesie aj do pohárových zápasov. Základom hry Slovana bude poctivá defenzíva. Čo sa týka ofenzívy, sa v poslednej dobe trochu trápi, keď veľa šancí nepremieňa a mnoho zápasov končí tesným výsledkom.

Žalgiris Vilnius postupom do skupiny dosiahol svoj rekord

Žalgiris Vilnius postupom do skupiny dosiahol svoj rekord v európskych pohároch. Ako litovský majster začal svoju púť v Lige majstrov. Postúpil cez kosovský tím Ballkani a švédske Malmö do tretieho predkola čím si zaručil istotu postupu do skupinovej fázy. V treťom predkole Ligy majstrov vypadol s nórskym Bodø/Glimt. Neuspel následne ani v play off Európskej ligy. Bol tam nad jeho sily bulharský Ludogorec Razgrad, čím bol automaticky zaradený do skupiny Európskej konferenčnej ligy.

Žalgiris Vilnius postupom do skupiny dosiahol svoj rekord

Žalgiris v domácej lige kráča za tretím titulom v rade. Nevýhodou pre neho je fakt, že v Litve sa hrá liga vo formáte jar-jeseň a kým súperi len štartujú sezóny a sú plný síl, jeho hráči majú za sebou oveľa viac odohraných zápasov.

Tip redakcie: Slovan Bratislava vyhrá

Slovan by mal na domácom ihrisku predčiť súpera vo všetkých aspektoch hry. Má dostatok ofenzívnych kvalít na to aby si vypracoval viaceré šance na gól. Naopak Žalgiris môže mať väčšie problémy prekonávať obranu belasých. Napriek slabšej efektivite Slovanistov v útoku veríme v ich víťazstvo. Nebudeme sa však čudovať ak by zápas rozhodol len jeden strelený gól v zápase.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Slovan Bratislava vyhrá1.711.72