Európska konferenčná liga – LASK Linz – Slavia Praha


Európska konferenčná liga je novovzniknutá liga a tohtoročný víťaz sa stane historický prvý držiteľ trofeje. Vzhľadom na skutočnosť, že sa jedná v poradí európskych klubových súťaží o tretiu v poradí za Ligou majstrov a Európskou ligou, nie sú v hre žiadne veľkokluby. To dáva zaujímavú šancu aj klubom ako je Slavia Praha aby sa pobili o čo najlepší výsledok. Zápas LASK Linz proti Slavia Praha sa odohrá 17. 3. 2022 o 21:00 na štadióne NV Arena. Prvý osemfinálový zápas na pôde Slavie Praha priniesol výhru 4:1 pre české mužstvo.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Počet gólov v zápase: viac ako 2,5 gólu1.741.68
  • Zápas: LASK Linz – Slavia Praha
  • Súťaž: Europa Conference League
  • Čas zápasu: 17.3.2022, 21:00
Európska konferenčná liga - LASK Linz - Slavia Praha

LASK Linz sa doma pokúsi o zázrak

LASK Linz sa doma pokúsi o zázrak v podobe víťazstva aspoň o tri góly. Toľko totiž zaostávajú po prvom osemfinálovom zápas, ktorý sa odohral v Prahe. Slavia Praha podala na domácom ihrisku výborný výkon, ktorý korunovala štyrmi gólmi do siete LASKu. LASK Linz strelil jediný gól, ku ktorému pomohla chyba Olayinku v drese Slavie. Celkový výsledok 4:1 v prospech Slavie Praha bol nakoniec ešte celkom priaznivý pre rakúske mužstvo, keďže mohlo inkasovať aj viackrát.

LASK Linz pritom podával v tejto sezóne Európskej konferenčnej ligy dobré výkony a dokonca sa mu podarilo vyhrať svoju skupinu. V zápasoch s Maccabi Tel Aviv, HJK Helsinki a Alaškert FC, sa podarilo rakúskemu mužstvu získať 16 bodov po piatich výhrach a jednej remíze a priamy postup do osemfinále tejto súťaže. Spolu s predkolami držal LASK sériu 10 zápasov bez prehry do zápasu so Slaviou Praha. Naopak v domácej lige sa LASKu nedarilo podľa predstáv a po 22 kolách figurovalo mužstvo na ôsmej pozícii, čo ich posunulo do nadstavby o záchranu. Tam už predsa len podáva tím lepšie výsledky a v poslednom kole dokonca deklasovalo mužstvo Wattens 6:0. Hráči sa tak naladili na odvetu proti Slavii Praha tým správnym spôsobom.

LASK Linz sa doma pokúsi o zázrak

Slavia Praha si postup ustráži

Slavia Praha si postup ustráži. Trojgólový náskok z domáceho prostredia je luxusná výhoda do odvety. Navyše výsledok sa nezrodil náhodou a Slavia väčšinu času bola dominantnejšia na ihrisku. Na rozdiel od LASKu Linz sa Slavii úvod do Európskych pohárov na jeseň nevydaril, keďže najskôr vypadla v predkole Ligy majstrov a následne v predkole Európskej Ligy a zahrala si až skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy. Zo skupiny postúpila Slavia tesne z druhého miesta. Na jar hráči Slavie prepli na vyšší level a po dvojzápase s Fenerbahce, ktorý zvládli po dvoch výhrach 3:2 a výbornom výsledku s LASKom sú už jednou nohou v štvrťfinále pohára.

Slavia Praha si postup ustráži

Tréner Slavie Jindřich Trpišovský nemá k dispozícii kompletný káder ale zostava Slavie Praha pravidelne ponúka netradičné riešenia ako napríklad zaradenie ofenzívneho Schranza do obrany alebo 16 ročných súrodencov Pudilovcov práve proti LASKu Linz. Aj preto očakávame, že Slavia sa bude presadzovať aj v odvetnom zápase a možno aj navýši celkové skóre vo svoj prospech. Slavia v domácej lige bojuje o titul a aktuálne sa nachádza na druhej priečke tabuľky, keď z 25 zápasov vyhrala 19, remizovala a prehrala 3 zápasy. Naposledy pridala práve prehru v zápase v Liberci, kedy sa na veľmi ťažkom teréne nevedela veľmi presadiť. Do Rakúska preto odcestujú hráči Slavie s cieľom napraviť si chuť a streliť pár pekných gólov.

Tip redakcie

Ako je vyššie uvedené, Slavia by musela totálne vybuchnúť aby dokázal postúpiť LASK Linz. Naopak skôr sa dá očakávať, že Slavia môže navýšiť celkové skóre dvojzápasu, keďže do duelu ide s priaznivým výsledkom. Navyše sa bude jednať o duel so súperom, ktorý bude mať otvorenejšiu obranup práve pre snahu s výsledkom ešte niečo urobiť. Predpokladáme, že sa bude jednať znovu o gólovo plodný zápas ako na jar všetky zápasy Slavie v Európskej konferenčnej lige. Gólový príspevok od domácich je tiež pravdepodobný, keďže budú chcieť napraviť dojem z prvého zápasu. Tip viac ako 2,5 gólu v zápase sa nám javí preto ako veľmi prívetivý.

Náš tipKurz TipsportKurz Synottip
Počet gólov v zápase: viac ako 2,5 gólu1.741.68