Euro 2021 – Taliansko vs Rakúsko


V prvý hrací deň vyraďovacej časti európskeho šampionátu na seba narazia výbery Talianska a Rakúska. Zo všetkých osemfinálových zápasov by sme márne hľadali jasnejší zápas. Azúroví disponujú momentálne najlepšou obranou na svete, ktorá už 11 zápasov po sebe neinkasovala. V útoku stihli streliť už 7 gólov a každý jeden z nich stál za to. Na druhej strane Rakúsko podalo vo svojom poslednom zápase skupiny proti Ukrajine presvedčivý výkon a v skupine ich predstihlo iba Holandsko. Kto sa bude tešiť z postupu? Zápas sa začína v sobotu 26.6.2021 o 21:00 v anglickom Wembley.

tip na zápas Taliansko vs Rakúsko

  • Zápas: Taliansko vs Rakúsko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 23.06.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra Talianska s hendikepom -1,52.482.41

Play off po 40 rokoch

Rakúsko začalo turnaj sebavedomím víťazstvom nad Severným Macedónskom 3-1, následne podľahli domácemu favoritovi skupiny Holandsku 2-0. Na posledný zápas v skupine si jednoznačne schovali doteraz najlepší výkon na turnaji. Dokázali totižto rozhodnúť zápas proti veľmi dobre hrajúcej Ukrajine gólom Christophera Baumgartnera a zvíťazili 1:0. Paradoxom ale je, že odborníkmi favorizovaná Ukrajina po nevydarenom zápase proti Rakúsku dokázala postúpiť z 3. miesta v skupine, a vo vyraďovacej časti turnaja sa stretne so Švédskom, ktoré je na podobnej úrovni ako Ševčenkova družina. Rakúsko sa naopak stretne s veľkým favoritom na zisk titulu Talianskom. Veľmi pekná odmena za vydreté 2. miesto v skupine.

Play off po 40 rokoch

Najvýraznejšou postavou rakúskeho výberu vedeného nemeckým trénerom Francom Fodom je jednoznačne David Alaba. Dlhé roky bol oporou zadných radov Bayernu Mníchov, avšak toto prestupové obdobie sa upísal Realu Madrid. Zaujímavosťou je, že tu bude zastávať pozíciu ľavého záložníka, nakoľko má veľké kvality aj smerom dopredu. Ďalšími výraznými osobnosťami tímu sú záložník Baumgartner a kontroverzný búrlivák Arnautovič, ktorí obaja už na turnaji dokázali skórovať. Pre Rakúsko je to 3. účasť na európskom šampionáte a prvý postup do vyraďovacích bojov. Dá sa povedať, že cieľ je splnený a zápas s Talianskom majú ako bonus za dobre odvedenú prácu.

Azúrová stena

Žiaden z tímov na tohtoročnom šampionáte nenadchol futbalový svet viac ako Manciniho Squadra Azzurra. Základnou skupinou prešli ako nôž maslom, a to po zhodných víťazstvách 3-0 proti Turecku a Švajčiarsku. V poslednom skupinovom zápase dal tréner Mancini šancu náhradníkom, ktorí svoju šancu dokonale využili a po víťazstve 1:0 mu určite pribudli starosti koho postaviť v osemfinále proti Rakúsku. Tento veľký stratég nahradil svojho predchodcu Giana Piera Venturu, ktorý nedokázal s národným mužstvom postúpiť na Mundial 2018 do Ruska.

Azúrová stena

Národné mužstvu získalo opäť svoju stratenú identitu, ktorá je založená na perfektne zabezpečenej obrane a trpezlivom budovaní útoku zo zadných radov. Nič na čo by sme od Talianov neboli zvyknutý, avšak v zálohe a v útoku sa Mancinimu zišla náramne talentovaná generácia. Immobile, Insigne, Belloti, Jorginho sú vo fenomenálnej forme a len ťažko si vieme predstaviť, že by ich niekto vedel zastaviť. Momentálne talianska obrana ťahá šnúru 11 zápasov bez inkasovaného gólu, ktorej vďačia hlavne spoľahlivému brankárovi Donnarummovi a skúsenej stopérskej dvojici Bonucci-Chiellini.

Taliansko Mancini

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Výhra Talianska s hendikepom -1.5 v kurze 2,48. Taliansko tento rok predvádza futbal ako za najslávnejších čias Pirla, Tottiho, Del Piera či Buffona. Skalopevná obrana vedená Bonuccim a Donnarummom nebude mať s rakúskym útokom veľa práce a sme si skoro istý, že natiahne šnúru bez obdržaného gólu na 12. Rakúsko má síce dobrú generáciu futbalistov, ktorí sa ale postavia momentálne najlepšie hrajúcemu mužstvu na starom kontinente.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra Talianska s hendikepom -1,52.482.41