Euro 2021 – Taliansko vs Anglicko

Európsky šampionát vo futbale sa blíži k svojmu koncu, kedy je potrebné odohrať už iba jediný zápas, ktorý rozhodne o majstrovi starého kontinentu. Po mesiaci tvrdých bojov a 50 odohraných zápasoch vzišla z 24 tímov finálová dvojica. O trofej Henriho Delaunaya si zahrajú dosiaľ neporazené reprezentácie Anglicka a Talianska. Zápas je naplánovaný na nedeľu 11.7.2021 o 21:00.

tip na zápas Taliansko vs Anglicko

Hrdý Albion bude bude za úspechom hnať mohutná podpora z tribún v podobe 60-tisíc fanúšikov. Taliansko má však veľmi skúsený mančaft na to, aby si v takomto prostredí poradili. Stane sa majstrom Európy po prvýkrát Anglicko, alebo pridá Taliansko svoj druhý triumf na európskej pôde?

• Zápas: Taliansko vs Anglicko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 11.07.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
víťazstvo Talianska vrátane predĺženia2.011.98

It’s coming home

Angličania sa predstavia vo finálovom zápase vo Wembley po tesnom víťazstve v predĺžení proti Dánsku, ktorým poslali celý národ do extázy. Pritom domáce semifinále sa pre nich začalo veľmi zle. Po 30 minútach hry Mikkel Damsgaard otvoril skóre z priameho kopu. Bol to vôbec prvý gól, ktorý Anglicko na šampionáte obdržalo, a taktiež prvý gól z priameho kopu na turnaji. O 9 minút už svietilo na ukazovateli skóre 1:1, potom čo Raheem Sterling prinútil Simona Kjaera k ťažkému zákroku, ktorý viedol k vlastnému gólu. Druhý polčas gól nepriniesol, a tak sa rozhodlo až v predĺžení. Ústrednou postavou bol opäť Sterling, ktorý spadol v šestnástke až veľmi ochotne a bola z toho penalta. Kapitán Harry Kane na 2. pokus z dorážky už premenil, a tak sa Anglicko mohlo radovať z postupu do finále.

It's coming home

Anglicko tak ukončilo 55-ročné čakanie na možnosť zahrať si finále na veľkom turnaji. Naposledy sa to podarilo v roku 1966 na domácich majstrovstvách sveta. Pokiaľ chce tréner Southgate vyhrať titul a zapísať sa tak do histórie anglického futbalu zlatými písmenami, bude sa musieť vysporiadať so skvelo hrajúcim Talianskom, ktoré na ceste do finále vyradilo mimo iné aj Belgicko a Španielsko.

Anglicko na Eure 2021

Azúrové Wembley

Taliansko je neporazené už 33 zápasov v rade, a taktiež ho Anglicko na veľkých turnajoch nedokázalo nikdy zdolať. Naposledy odchádzali ostrovania sklamaný po prehre 2:1 na svetovom šampionáte v Brazílii. Pri vyrovnanosti oboch tímov, to môžeme brať ako drobnú výhodu. Je totižto jasné, že zápas sa bude rozhodovať v hlavách. Pri enormnom tlaku na anglických hráčov vo Wembley, to bude skôr Taliansko, ktoré bude hrať uvoľnenejšie, čo je ďalšia malá výhoda.

Taliansky štýl hry sa počas turnaja dosť zmenil. Hráči sa po zápasoch v základnej skupine vrátili k starému dobrému defenzívnemu poňatiu hry, na ktorý sú tak zvyknutí, a ktorý ich dostal až do finále. V prvom zápase play off proti Rakúsko na to skoro doplatili, keď sa im podarilo zvrátiť zápas na svoju stranu až v predĺžení. Následne dokázali poraziť Belgicko 2:1 a v semifinále si poradili v dramatickej koncovke na penalty so Španielskom. Squadra Azzurra začala najhoršie ako mohla, keď Manuel Locatelli doslova prihral svoj pokutový kop brankárovi Simonovi. Našťastie pre neho všetci jeho kolegovia svoj pokus premenili, a po neúspešnom pokuse Moratu sa mohli tešiť z postupu do finále.

Tip redakcie

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Taliansko vyhrá vrátane predĺženia s kurzom 2.01. Proti sebe sa postavia momentálne dve najlepšie brániace reprezentácie na svete. Zápas by sa mohol teda rozhodovať v strede poľa, kde by mohlo mať navrch Taliansko s Verrattim, Jorginhom a Barellom. Avšak Declan Rice a Kalvin Phillips počas celého turnaja predvádzali neuveriteľné výkony a umožnili tak hrať Albionu prakticky celý čas so 4 útočníkmi. Očakávame vyrovnanú partiu s tým, že Taliansko zúžitkuje svoje finálové skúsenosti z roku 2012, kedy podľahlo Španielsku 4:0, a tentokrát zvíťazí.