EURO 2021 – Nemecko vs Maďarsko


Jedným z posledných dvoch zápasov skupiny F na šampionáte EURO 2021 bude duel Nemecko – Maďarsko. Meranie síl týchto dvoch tímov sa uskutoční už v stredu 23. 6. o 21:00 v mníchovskej Allianz aréne. Výhodu domáceho prostredia tak budú mať Nemci, aj keď počet divákov na štadióne bude obmedzený na povolených 14 000. Kto tento duel ovládne a postúpi do vyraďovacej fázy Majstrovstiev Európy hraných v roku 2021? Podľa stávkových kancelárií je obrovským favoritom nemecká „Nationalelf“. Náš redakčný tím sa prikláňa k tomuto názoru a verí v jednoznačné víťazstvo domácich.

tip na zápas Nemecko vs Maďarsko

  • Zápas: Nemecko vs Maďarsko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 23.06.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Nemecko vyhrá obidva polčasy2.272.20

Favoriti na zisk titulu – Nemecko

Káder nemeckej futbalovej reprezentácie je znovu neuveriteľne nabitý. Hviezdy pôsobiace v popredných európskych ligách vo svojom prvom zápase na ME proti Francúzsku síce závahali, no duel bol maximálne vyrovnaný. V následnom súboji proti Portugalsku už nenechali absolútne nič na náhodu. Aby si zvýšili šance na postup zo základnej skupiny, potrebovali vyhrať. Aj napriek tomu, že inkasovali prvý gól, po perfektnom tímovom výkone zvíťazili v pomere 4:2. Ak si chcú Nemci zaručiť jednoznačný postup, nad Maďarskom by mali zvíťaziť. Rastúca výkonnosť a neustále sa zlepšujúca spolupráca nemeckých hráčov, je jasne viditeľná. V domácom prostredí uštedria Nemci Maďarom porážku minimálne rozdielom triedy.

Favoriti na zisk titulu – Nemecko

Outsider skupiny – Maďarsko

Maďari nastúpia na Eure prvýkrát mimo domáceho štadióna v Budapešti, kde mali podporu takmer 60 000 divákov. Aj vďaka fandeniu domácich fanúšikov podali vo svojom poslednom zápase veľmi dobrý výkon a po remíze s Francúzskom si z tohto duelu odniesli jeden bod. Tentokrát bude ich divácka posila mnohokrát menšia, nakoľko sa na domácej pôde predstavia Nemci. Šanca na postup Maďarska zo skupiny je pomerne nízka, no určite nie nulová. Pred týmto zápasom sú v tabuľke skupiny F na poslednom mieste iba s jediným bodom. Ak chcú postúpiť, nesmú zaváhať. Zo súboja s Nemcami si musia každopádně odniesť všetky tri body. Zároveň by pre nich bolo ideálne, aby Portugalci, v paralelne hranom zápase s Francúzmi, prehrali. Tým pádom by zo skupiny postúpili z druhého miesta. Ak by Portugalci získali aspoň bod, Maďari by stále mali šancu aspoň z miesta číslo tri. Proti nabitému nemeckému kádru to však budú mať nesmierne náročné.

Tip na víťaza

V tomto zápase žiadne prekvapenie nenastane. Od roku 2001 si futbalové jedenástky Nemecka a Maďarska na najvyššej úrovni merali sily štyrikrát. Nemci odišli ako víťazi trikrát a Maďari iba raz, po priateľskom zápase z roku 2004. Veríme, že tentokrát ovládne manšaft zo západu Európy obidva polčasy. Ich útočná sila je naozaj obrovská. V prvom zápase s Francúzmi sice gól nestrelili, no proti Portugalsku sa im to podarilo hneď dvakrát, ak nepočítame dva vlastné góly Portugalska. Naopak, Maďari nestrelili Portugalcom vo svojom prvom zápase na EURO ani gól a podľahli im 0:3. Omnoho vyššia kvalita kádru je v dueli Nemecko – Maďarsko na domácej strane a preto očakávame, že sa nemecký gólostroj ukáže v plnej paráde.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Nemecko vyhrá obidva polčasy2.272.20