Euro 2021 – Holandsko vs Česko


V ďalšom osemfinálovom zápase šampionátu sa predstaví európsky gigant Holandsko proti Česku. Zápas je na programe v nedeľu 27.6.2021 od 18:00. Dejiskom zápasu bude štadión Ferenca Puskása v Budapešti, ktorý zaručuje elektrizujúcu atmosféru s 61-tisíc divákmi na tribúnach.

tip na zápas Holandsko vs Česko

Dokážu Oranjes konečne prekročiť tieň minulosti a opäť bojovať o najvyššie priečky, alebo to budú Česi, ktorí sa postarajú o najväčšie prekvapenie turnaja? Na nedeľu si nič neplánujte, bude sa na čo pozerať.
  • Zápas: Holandsko vs Česko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 27.06.2021, 18:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra Holandska1.701.70

Česká šanca na úspech

Náš západný sused skončil vo svojej základnej skupine D až na 3.mieste, z ktorého sa mu ale podarilo po zisku 4 bodov postúpiť do vyraďovacej časti. Česi to vôbec nemali jednoduché, nakoľko sa v skupine ocitli s domácim Anglickom, vicemajstrami sveta z roku 2018 Chorvátskom a bojovným Škótskom, ktoré malo vo vzájomnom zápase výhodu domáceho prostredia v Glasgow.

V prvom zápase proti Škótom sa im po náročnej bitke podarilo zvíťaziť 2:0. Hlavnú zásluhu na tom mal český útočník Patrik Schick, ktorý strelil obdivuhodný gól z polky ihriska. Nasledovala nezáživná remíza proti Chorvátsku, ktorá podľa vývoja v zápase nemala favorita. V poslednom meraní síl v základnej skupine podľahli zverenci trénera Šilhavého jednému z najväčších ašpirantov na titul Anglicku 1:0.

Česká šanca na úspech

Vo vyraďovacej časti turnaja sa Česko naposledy predstavilo v roku 2012, kedy podľahlo vo štvrťfinále 1:0 Portugalsku. Podobné veľké zápasy proti favorizovaným tímom sú veľkým problémom, nakoľko český národný tím nedisponuje už dlho žiadnymi hráčmi svetovej triedy. Iskierkou nádeje je ex-slavistické duo z West Hamu Souček a Coufal, ktorí v Premier League predvádzajú super výkony. Na hrote je to zas talentovaný útočník z Leverkusenu Schick.

Tulipány opäť vo forme

Od roku 2014, kedy Holandsko skončilo 3. na MS v Brazílii na veľkých podujatiach absentovalo. Poslednou veľkou generáciou hráčov boli legendy ako Sneijder, Robben, van Persie, van der Vaart. Po ich odchode sa však ukázalo, že na nich nemá kto výkonnostne nadviazať. Obzvlášť trpká bola pre fanúšikov Oranjes kvalifikácia na EURO 2016. Zo 6-člennej skupiny postúpili na šampionát až 3 tímy, avšak radovalo sa Turecko, Island a Česko, ktoré uštedrilo Holandsku dokonca 2 porážky. Tulipány sa tak majú za čo svojmu osemfinálovému súperovi z Česka revanšovať.

Tulipány opäť vo forme

V domácej skupine C, ktorú Oranjes celú odohrali v Amsterdame, nestratili ani bod. Najtesnejším zápasom bola otváracia konfrontácia skupiny proti Ukrajine, ktorú zverenci Franka de Boera zvládli 3:2. Nasledovali pohodlné víťazstva proti Severnému Macedónsku a Rakúsku. S celkovou bilanciou 8:2 sú zatiaľ najlepšie strieľajúcim tímom na šampionáte.

Najviac gólov má na konte kapitán Wijnaldum, ktorému sa podarilo rozvlniť sieť celkovo 3-krať. Nasledujú dvojgólový Depay s Dumfriesom a 1 gól má na konte vo forme hrajúci Weghorst. Proti Česku ich však čaká náročná úloha, a tou je pokorenie veľmi dobre fungujúcej obrany, ktorá v ťažkej skupine so Škótskom, Chorvátskom a Anglickom inkasovala iba 2-krát.

Česko vs. Holandsko Euro 2021

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Výhra Holandska s kurzom 1,70. Samozrejme držíme našim susedom z Česka palce, avšak myslíme si, že Holandsko nebude chýbať medzi osmičkou najlepších mužstiev šampionátu. Majú oveľa vyspelejšie a sebavedomejšie mužstvo, ktoré je hladné po úspechu a uznaní. Česko sa bude spoliehať na to, že sa mu podarí udržať čisté konto a aspoň raz loptu do siete dotlačia. Táto taktika sa však proti Holandskému útočnému válcu podľa nás môže škaredo vypomstiť.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
výhra Holandska1.701.70