Euro 2021 – Belgicko vs Taliansko


v najväčšom štvrťfinálovom šlágry tohtoročného európskeho šampionátu zabojujú o postup medzi štvoricu najlepších tímy Belgicka a Talianska. Zápas sa odohrá v piatok 2.7.2021 o 21:00, dejiskom zápasu bude Allianz Arena v Mníchove. Bude sa tešiť z postupu Manciniho Squadra Azzurra alebo to budú Belgickí Red Devils pod vedením trénera Martineza? Sledujte predčasné finále a nechajte sa inšpirovať našim tipom.

tip na zápas Belgicko vs Taliansko

  • Zápas: Belgicko vs Taliansko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 02.07.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
oba tímy nedajú v zápase gól1.751.81

Jedna z posledných šancí pre Belgicko

Pre zlatú generáciu Belgicka je to jedna z posledných šancí dosiahnuť úspech na medzinárodnej úrovni. Nanešťastie pre nich, si asi budú musieť počkať na ďalší veľký turnaj. Proti nadupanej Squadre Azzurre to bez kapitánov Edena Hazarda a Kevina De Bruyneho pôjde len veľmi ťažko. Red Devils sa budú spoliehať hlavne na útočný tank Romela Lukakua, ktorý by mohol taliansku obranu preraziť. Avšak nahradiť týchto dvoch tvorcov hry bude nadľudská úloha, videli sme to v zápase s Dánskom. Belgičania boli do príchodu De Bruyneho absolútne neškodní.

Jedna z posledných šancí pre Belgicko

Zranenia prišli následne v osemfinále proti Portugalsku. Najprv si jeden z hráčov Portugalska vyšliapol na kapitána De Bruyneho, ktorému skoro zlomil členok, a ten musel okamžite striedať. Na konci zápasu si Eden Hazard obnovil zranenie zadného stehenného svalu, a tak nebude na štvrťfinále k dispozícii ani on. Dobrou správou sú návraty Driesa Mertensa a Yannicka Carrasca, ktorí však majú poslednú šancu predviesť svoje futbalové kvality na tomto šampionáte.

Zranenie Edena Hazarda

Manciniho Squadra na vzostupe

Taliansko má na druhej strane úplne odlišne problémy ako jeho štvrťfinálový súper. Tréner Mancini sa musí rozhodnúť koho z dvojice skórujúcich hráčov nominuje do základnej jedenástky. Rozhodnúť sa musí medzi Matteom Pessinom a Manuelom Locatellim. Takisto sa do zostavy vrátil maestro z PSG Marco Verratti, avšak na jeho miesto počas šampionátu exceloval Nicolo Barella. V zadných radoch sa schyľuje po drobnom svalovom zranení na návrat Giorgia Chielliniho, ktorý by naopak mohol posadiť na lavičku Francesca Acerbiho. Taliani majú skrátka na každej pozícii hneď niekoľko svetových hráčov. V útoku budú robiť Belgičanom vrásky na čele Insigne, Immobile spoločne s Berardim alebo Chiesom, ktorý rozhodol osemfinále proti Rakúsku. Tak či onak, Taliansko je za nás favoritom tohto zápasu a má veľkú šancu zopakovať výhru nad Belgickom zo šampionátu Euro 2016, kedy vyhralo 2:0.

Manciniho Squadra na vzostupe

Tip redakcie

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Oba tímy nedajú v zápase gól v kurze 1,81. Taliansko predvádza v defenzíve kvality ako za čias Maldiniho a Nestu. Skalopevná obrana vedená Bonuccim doposiaľ inkasovala iba jeden náhodný gól, ktorý padol v predĺžení proti Rakúsku. Na druhú stranu Belgická obrana je už o čosi staršia a pomalšia, čo však dokonale dokážu vyvážit záložníci a hlavne šikovný útočńíci. Máme pocit, že toto nebude jeden z tých zápasov kedy sa Belgičania budú môcť spoliehať iba na útok a tak skôr veríme, že tímy budú viac vyčkávať a o zápase rozhodne jeden gól.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
oba tímy nedajú v zápase gól1.751.81