Euro 2021 – Anglicko vs Dánsko


V druhom semifinálovom zápase sa 7.7.2021 o 21:00 proti sebe postavia výbery Anglicka a Dánska. Albion, ktorý bude bojovať o vôbec svoju prvú finálovú účasť na európskom šampionáte bude mať výhodu domáceho prostredia v londýnskom Wembley. Dokáže Anglicko potvrdiť rolu favorita a postúpiť do finále, alebo sa bude oslavovať na severe Európy v Kodani.

tip na zápas Anglicko vs Dánsko

  • Zápas: Anglicko vs Dánsko
  • Súťaž: Euro 2021
  • Čas zápasu: 07.07.2021, 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
remíza v riadnom hracom čase3.423.45

Hrdý Albion

Domáce Anglicko zatiaľ neohrozene kráča turnajom a na dosah má prvé finále na európskych šampionátoch. Albion je jediným semifinalistom, ktorý ešte nedostal ani jeden gól a vôbec prvý tím od svetového šampionátu 1990, ktorý udržal 5 čistých kont. Pred viac ako 30 rokmi sa to podarilo Taliansku. Zároveň si Anglicko stanovilo svoj nový rekord v počte minút bez obdržaného gólu, a to na 662 minút. Jediná strata bodov pre tím Garetha Southgatea prišla v bezgólovom derby proti Škótsku.

Hrdý Albion

Southgate zvolil na počudovanie futbalovej verejnosti veľmi defenzívny štýl za ktorý si musel vypočuť veľa kritiky. Do základnej zostavy zvykne stavať až 7 defenzívne ladených hráčov, ktorých doplňujú Kane, Sterling a rotujúci 3. útočník. Táto taktika mu však funguje perfektne. Postupne budovanie útoku zo zadu s podporou vysunutých krajných obráncov sa ukazuje ako veľmi efektívna voľba. Po strate lopty je to zas pressing rýchlych hráčov ako Kane, Sterling, Mount, Sancho a takto by sme mohli pokračovať dlho. Anglický tím nemá žiadnu slabinu a keby bolo najhoršie do zápasu môžu stále nastúpiť kanonieri ako Rashford, Grealish, Calwert-Lewin, Foden, alebo kapitán Liverpoolu Henderson. Keď k tomu prirátame ešte domáce prostredie Anglicka, tak si len ťažko môžeme predstaviť, že by o finále prišli.

Dánska jazda

Dosiahnuť to čo sa na začiatku zdalo ako nemožné nás núti premýšľať, prečo by to Dánsko nemohlo dotiahnuť až na úplný vrchol? Po katastrofálnom začiatku, o ktorom sa už toľko popísalo sa tímový duch Dánska utužoval a utužoval. Všetci hráči vedia, že sú súčasťou „niečoho väčšieho“, presne tak ako to spomína motto Dánskej futbalovej asociácie. Všetko odštartovala výhra 4:1 na Ruskom v skupine, ktorá ich posunula do vyraďovacej fáze z 2. miesta. Následne si v osemfinále zverenci Hjulmanda poradili vysoko 4:0 s Walesom. Miestenku medzi 4 najlepšie tímy šampionátu si vybojovali v tesnom zápase proti Česku, ktorý ovládli 2:1.

Dánska jazda

To všetko zvládli po strate svojho najlepšieho hráča a kapitána tímu Christiana Eriksena. Dokázal ho však nahradiť 21-ročný kreatívny záložník Mikkel Damsgaard, ktorý je zároveň najmladší hráč vo výbere. Potom ako sa zranil útočník Poulsen a obránca Wass ochorel, do zostavy nastúpil Kasper Dolberg a Jens Stryger, ktorí podali ešte lepšie výkony ako ich kolegovia zo základnej zostavy. Dolberg sa dokonca blysol 3 gólmi v dvoch zápasoch čo z neho robí najlepšieho strelca Dánska. Základná jedenástka severanov je skvelá, avšak práve hráčom z lavičky môže národné mužstvo ďakovať za postup do semifinále.

Dánsko vs Anglicko

Tip redakcie

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Zápas sa bude predlžovať s kurzom 3,45. Anglicko je bezpochyby favoritom tohto zápasu, avšak boj o postup do ich prvého finále sa nezaobíde bez veľkého tlaku. Dánsko má totižto fantastický tím, ktorý bol už pred šampionátom považovaný za čierneho koňa turnaja. Po strate kapitána Eriksena sú o to viac zomknutý a motivovaný turnaj vyhrať. Takéto príbehy vidíme iba zriedkavo, avšak my v našej redakcii máme pocit, že práve teraz by sme mohli byť jedného súčasťou.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
remíza v riadnom hracom čase3.423.45