Manchester City – Borussia Mönchengladbach


V lige majstrov sú na programe ďalšie 4 odvetné zápasy osemfinálového kola. V jednom z nich na seba narazia kluby, ktoré sa momentálne nachádzajú v diametrálne odlišnej situácii. Zatiaľ čo Sky Blues z Manchestru zažívajú mimoriadne vydarené obdobie, ktoré sa dá prirovnať k “spanilej jazde” za titulom spred 2 rokov, Mönchengladbach postihla výsledková kríza a výrazný pokles formy. Prvý zápas na neutrálnej pôde v Budapešti zvládli lepšie zverenci Pepa Guardiolu, a po víťazstve 0:2 by im postup nemal ujsť. Odvetný zápas je na programe v utorok 16.3.2021 s plánovaným výkopom o 21:00, dejiskom zápasu bude opäť Budapešt.

Manchester City - Mönchengladbach

  • Zápas: Manchester City – Borussia Mönchengladbach
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 16.03.2021, 21:00
Náš tipKurz Tipsport
Výhra Manchestru city a viac ako 3,5 góla v zápase2.53

Rutinná záležitosť v Budapešti

Ako sme už spomínali vyššie, Manchester City ovládol prvý zápas 0:2, a nedal Nemcom až na pár momentov v zápase prakticky žiadnu šancu. Sky Blues prevýšili súpera prakticky v každom jednom ukazovateli, od počtu striel na bránu až po držanie lopty na súperovej polovici. Skóre duelu otvoril v 29. minúte po brilantnom pase za obranu od Joaa Cancela, netradične hlavou Bernardo Silva.

V druhom polčase to zas bol 2. menovaný, ktorý hlavou z hranice malého vápna naservíroval loptu pre Gabriela Jesusa. Ten poľahky zasunul loptu do siete, a tak v 65. minúte zápasu svietilo na ukazovateli 0:2 pre hostí. V úplnom závere mohol po veľkej nepozornosti hosťujúceho celku, striedajúci hráč Hans Wolf aspoň čiastočne zmierniť prehru. Brankár Ederson mu však brilantným zákrokom vystavil stopku, a zároveň dal bodku za týmto zápasom.

Manchester City

Veľká kríza Mönchengladbachu

Nemeckému celku sa v prebiehajúcej sezóne darilo nad očakávania. V domácej súťaži dokázal poraziť Borussiu Dortmund, a takisto si poradil aj s jedným z najlepších klubov na svete Bayernom Mníchov. V skupine Ligy majstrov dvakrát zdolal ukrajinský Šachtar Doneck. Najväčším prekvapením boli ale remízy proti Realu Madrid a Interu Miláno, ktoré ich “katapultovali” do vyraďovacích bojov.

Momentálne je však situácia veľmi odlišná, čo dokazuje 5 prehier z posledných 5 zápasov. Hráči ako Stindl, Hofmann či Thuram nie sú v ideálnom rozpoložení a na strelených góloch tímu je to vidieť. Obrana Nemcov nikdy nebola znamenitá a inkasovala veľa gólov. Pri dočasnej streleckej impotencii ofenzívnych hráčov sa to javí ako veľký, priam až neriešiteľný problém.

Veľká kríza Mönchengladbachu

Bledomodrý valec

Manchester city zažíva jedno z najvydarenejších období od založenia klubu. Dvadsaťjedna výhier v rade je tomu dôkazom. Nič na tom nemení fakt, že zhruba pred týždňom im túto sériu ukončil mestský rival Manchester United. Pep Guardiola si za roky pôsobenia v Anglicku okolo seba vybudoval tím s ktorým už vyhral skoro všetko čo sa dá. Jedinou trofejou, ktorá mu ešte chýba je práve tá z Ligy majstrov.

Bledomodrý valec

Ostrieľaný hráči ako De Bruyne, Agüero, Gündoğan, Sterling, a takto by sme mohli pokračovať veľmi dlho si podľa nášho názoru tento rok “ušatú trofej” už ujsť nenechajú. Do kariet trénerovi hrá aj fakt, že má k dispozícii súveréne najlepšiu obranu štvoricu na svete, ktorá inkasuje iba zriedka. V 7 zápasoch Ligy majstrov sa tak stalo iba raz.

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Výhra Manchestru city a viac ako 3,5 góla v zápase s kurzom 2.53. Mönchengladbach musí streliť minimálne 2 góly a v takom prípade neinkasovať. To znamená, že bude musieť otvoriť hru už v aj tak slabej obrane, a to sa im proti Sky Blues nevyplatí. Kľudne to môže byť jeden z tých zápasov, ktorý skončí divokým výsledkom 6:0, 4:2, čo by v prípade Nemcov nebolo nič neobvyklé.

Náš Tip
Náš tipKurz Tipsport
Výhra Manchestru city a viac ako 3,5 góla v zápase2.53