Chelsea vs Real Madrid


V stredu 5.5.2021 o 21:00 sa v Londýne na Stamford Bridge predstaví domáca Chelsea v odvete semifinále Ligy majstrov proti Realu Madrid. Po prvom zápase, ktorý skončil 1:1 je všetko stále otvorené a boj o 2. finálovú miestenku do Istanbulu bude rozhodne zaujímavý. Stávkové kancelárie na postup mierne favorizujú Chelsea, s čím sa dá po prvom zápase súhlasiť. My v našej redakcii istavkovekancelarie sme sa rozhodli vyskúšať riskantnejší tip a zvolili sme stávku na presný výsledok zápasu.

tip na zápas Chelsea vs Real Madrid

  • Zápas: Chelsea – Real Madrid
  • Súťaž: Champions League
  • Čas zápasu: 5.5., 21:00
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Presný výsledok zápasu 1:16.127.40

Rozčarovanie z prvého zápasu

Tuchelov tím v prvom zápase na španielskej pôde udával tempo zápasu. Mohli by sme dokonca tvrdiť, že Real Madrid mal veľké šťastie keď neinkasoval o 2 či 3 góly viac. Chelsea v začiatkoch zápasu svojou nátlakovou hrou prekvapila snáď aj samých seba. Teda určite aspoň svojho útočníka Tima Wernera, ktorý zahodil 100% tutovku. Z piatich metrov napálil loptu priamo do brankára Courtoisa. Našťastie pre kľud v jeho duši, kolega z útoku Christian Pulisic si o pár minút po jeho zlyhaní, urobil z obrany Realu Madrid kuželi z autoškoly, povodil si brankára a s prehľadom zakončil 0:1.

V tej chvíli sa na hráčov Realu valil jeden nebezpečný útok za druhým. Až kým súpera z Londýna nepribrzdil, nikto iný ako Karim Benzema. Francúz si neuveriteľným spôsobom spracoval odrazenú loptu v šestnáske a akrobatickým volejom poslal loptu do siete 1:1. The Blues boli počas celého zápasu, až na pár momentov lepším tímom, avšak nepodarilo sa im to premietnuť do finálneho skóre. Hlavný tréner Tuchel však môže byť veľmi spokojný s výkonom a predvedenou hrou, čo sa o jeho náprotivku Zidanovi rozhodne povedať nedá.

Rozčarovanie z prvého zápasu

Výhoda pre Chelsea

Chelsea si do domácej odvety ponesie výhodu v podobe streleného gólu na súperovom ihrisku, čo môže v konečnom “účtovaní“ rozhodnúť. Celý tím, tak má dôvod na to byť veľmi optimistický, avšak nesmú zabudnúť, že ešte stále majú pred sebou ťažký zápas proti najlepšiemu tímu histórie Ligy majstrov. Los Blancos potvrdili svoju povesť vyradením Liverpoolu, a takisto na Stamford Bridge pocestujú s veľkým sebavedomím a odhodlaním.

Výhoda pre Chelsea

Nikdy nepodceňovať Real Madrid

Los Blancos, stále predstavujú veľkú hrozbu a odveta môže vyzerať úplne inak, a to aj napriek faktu, že po prvom zápase môžu byť spokojný s remízou. Po veľmi pomalom štarte do zápasu, môžu poďakovať hlavne Timovi Wernerovi, ktorý doteraz nechápe, ako je možné, že lopta neskončila pri jeho zakončení v sieti. Pri skúsenostiach, nezlomnom charaktere a hlavne veľkých osobnostiach ako Modrič, Kroos a Varane, ktorí v takejto situáciu boli už viackrát, je stále veľká šanca, že sa cez Chelsea do finále dostanú. Benzema ani v 33 rokoch stále nestratil nič zo svojho streleckého umu a pre ambície Chelsea, postúpiť prvýkrát od roku 2012 do finále bude takisto veľkou hrozbou.

Francúzsky útočník bol jednoznačne najlepším hráčom Realu Madrid. Vo svojej kariére bol častokrát podceňovaný a žil v tieni svojho bývalého kolegu Cristiana Ronalda. To nič nemení na fakte, že jeho nádherný gól proti Chelsea, bol už jeho 71. v Lige majstrov. Vyrovnal sa tak legendárnemu Raulovi. Pred ním sú už iba hráči ako Ronaldo, Messi a Lewandowski. Benzemova je výnimočný hráč a pre trénera Chelsea, dôvod na obavy.

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Presný výsledok zápasu – 1:1 s kurzom 6,12. Po prvom meraní síl sa Real Madrid pripraví určite lepšie a nedopustí podobný začiatok ako v prvom zápase. Miernu prevahu by ajtak mali mať hráči Chelsea, avšak „Los Blancos” zúžitkujú svoje skúsenosti a zápase by tak mohol pokračovať v predĺžení.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Presný výsledok zápasu 1:16.127.40