Bayern München – Lazio Roma

Jeden z posledných dvoch zápasov osemfinálových odviet v Lige majstrov medzi Bayernom Mníchov a Laziom Rím je na programe v stredu 17.3.2021. Dejiskom zápasu bude Mníchov, konkrétne Allianz aréna. Bavori si z talianskej pôdy odviezli pohodlný náskok 1:4, a prakticky tak už rozhodli o postupe do štvrťfinále. Samozrejme vo futbale sa môže stať všetko. V našej analýze avšak zistíte, že nič neočakávané sa nestane.

Pád Ríma

Od začiatku nového roku Biancocelesti, ako sa hráčom Lazia prezýva, vyhrali všetkých 7 domácich zápasov. Dokázali si poradiť s Neapolom, Fiorentionu a dokonca zvládli aj domáce derby proti mestskému rivalovi AS. Zdalo sa tak, že pre Nemcov budú vyrovnaným súperom a uvidíme drámu až do poslednej minúty. Opak bol ale pravdou a už po prvom polčase, mohli Rimania štatistiky zahodiť do koša.

V 9. minúte po obrovskej chybe obrany otvoril skóre Lewandovski. Dezorientovaní Rimania o 15 minút na to nedokázali zachytiť rýchly nábeh len 17 ročného Musialu 0:2. Aby toho nebolo málo, tesne pred koncom polčasu si Coman urobil z obrancu Lazia kužel z autoškoly, jeho následnú strelu dorazil do prázdnej brány Sané, 0:3. Hneď v úvode druhého polčasu si strelil veľmi nešťastný vlastný gól Acerbi, a bolo to už 0:4 pre Bavorov. Z následného protiútoku sa podarilo Rimanom znížiť na 1:4, ale ďalší zásah už nepridali. Do Nemecka tak pocestujú s 3 gólovým mankom.

Pád Ríma

Králi Európy z Bavorska

Minulý rok Bayern Mníchov získal treble za výhru v domácej lige, pohári a Lige majstrov. Dominanciu Bavorov podškrtol aj zisk Zlatej lopty pre najlepšieho hráča sveta, ktorá pripadla Robertovi Lewandowskému. Zdá sa však, že tím nie je zďaleka v takej forme ako bol minulý rok. Týka sa to hlavne obrany, ktorá robí často nepochopiteľné chyby a inkasuje zbytočné góly. Tieto chyby už viedli k viacerým stratám bodov na domácej scéne a hlavne vypadnutiu z domáceho pohára po porážke 2:3 proti 2. ligovému Kielu.

Pokiaľ si však obrancovia vstúpia do svedomia a k tomu sa pridá útočná sila v podaní Lewandowského, Saného, Müllera, Comana, tak Bayern môže v Európe opäť “dokráčať” až na vrchol.

Lewandowski

Rímska fóbia z “veľkých” zápasov

Lazio Rím sa za posledné roky dostalo na nový level, za čo môže fakt, že šikovní hráči ako Immobile, Alberto, Milinkovič-Savič, Acerbi a ďalší, hrajú už dlhšiu dobu spolu. Väčšinu týchto hráčov si do tímu priniesol kouč Simone Inzaghi, starší brat známejšieho Filippa. Podarilo sa mu s nimi dostať po 13 rokoch do ligy majstrov, a to rovno do vyraďovacej fázy.

Slabina tohto tímu spočíva v tom, že stále nedokáže vyhrávať “veľké” zápasy. Niežeby na to kvalitatívne nemalo, ale často sa stane, že hráči začnú robiť nepochopiteľne chyby, tak ako sa to stalo proti Mníchovu v prvom zápase. Ku cti im však slúži fakt, že sa im pred 2 rokmi podarilo vyhrať taliansky pohár.

Immobile

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip : Viac ako 2,5 gólu v zápase a oba tímy dajú gól s kurzom 1,91. Rimania vedia, že postúpiť v Nemecku s 3 gólovou stratou už asi možné nie je, ale určite si prídu zápas vychutnať a pobiť sa o čo najlepší výsledok. Zároveň obrana Bayernu túto sezónu dostáva veľa gólov. Keď zoberieme do úvahy, že nemusia k zápasu pristúpiť na 100% od začiatku, respektíve môźu dať šancu neskúseným hráčom, tak nám náš tip dáva zmysel.