Barcelona vs Atletico Madrid


Blíži sa nám koniec futbalovej sezóny kedy väčšina domácich líg finišuje. Vo väčšine prípadov je o víťazovi už rozhodnuté a tímy sa doťahujú už len o priečky zaisťujúce pohárovú Európu. Španielska LaLiga je však výnimkou, ktorá sľubuje na Pyrenejskom polostrove extrémne napínavý záver sezóny. Štyri kolá pred koncom sa stretnú dvaja z ašpirantov na titul. Zápas sa odohrá 8.5.2021 v sobotu o 16:15. Dejiskom zápasu bude Barcelonský Nou Camp. Dokáže tím okolo Lionela Messiho poraziť Simeoneho družinu vedenú barcelonským štvancom Luisom Suárezom, alebo to budú Atléti, ktorí sa víťazstvom posunú už iba krôčik od titulu?

tip na zápas Barcelona vs Atletico

  • Zápas: Barcelona – Atletico Madrid
  • Súťaž: La Liga
  • Čas zápasu: 8.5., 16:15
Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprehra hostí2.022.09

Stávkové spoločnosti jasne favorizujú tím z Katalánska. My v našej redakcii istavkovekancelarie sme sa však zhodli na tom, že je správny čas, aby sa FC Barcelona konfrontovala so svojou karmou za nepochopiteľný vyhadzov Luisa Suáreza. My by sme si teda odhadovali výhru Atletica Madrid s kurzom 4,36 ale radšej si ju poistíme neprehrou s kurzom 2,02.

Barcelonský spasiteľ Messi

Po nečakanom skrate v domácom prostredí proti Granade, si Bluagranas už nemôžu dovoliť stratiť žiadne body, pokiaľ chcú pomýšľať na celkový triumf v LaLige. V poslednom zápase proti netopierom z Valencie ich zachraňoval Lionel Messi, ktorý opäť využil svoju genialitu a dvoma gólmi rozhodol o tesnom víťazstve 2:3. Barcelona opäť ukázala svoju slabinu v defenzíve, keď inkasovala veľmi jednoduchý gól z rohu a častokrát súpera púšťala do prečíslenia. Zároveň v ofenzíve, ako to už v tejto sezóne u nej býva zvykom, zahadzovala veľa šancí a nedokázala tak zápas rozhodnúť skôr.

Barcelonský spasiteľ Messi

Avšak na druhú stranu, takéto vydreté víťazstvo môže hráčom dodať potrebné sebavedomie pred nadchádzajúcim zápasom sezóny. Prvýkrát od ročníka 2016-2017 sa im podarilo otočiť priebeh stretnutia proti Valencii na ich pôde. Lionel Messi vyzerá veľmi odhodlane a keď niekto dokáže Barcelone vyhrať titul, tak to bude práve on.

Klinická smrť Atlétov

Atletico zostalo na čele tabuľky aj po sobotnajšom nerváku proti trápiacemu sa Elche. Šťastena pri nich stála prakticky celý zápas. Najprv Marcos Llorente v 23. minúte skóroval potom ako bola jeho strela tečovaná. Ten istý hráč v 90. minúte pri bránení štandardnej situácie zahral nešikovne rukou a bola z toho penalta. Záložník Elche Fidel Chaves z bieleho bodu síce Oblaka prekonal, ale jeho strela sa odrazila od tyče mimo hraciu plochu. Zápas skončil 0:1 pre Madridčanov.

Klinická smrť Atlétov

Los Colchoneros mali na začiatku februára 10 bodový náskok na čele tabuľky. Následne dokázali vyhrať iba 6 zápasov zo 14 a ich náskok sa znížil iba na 2 body. Za pokles formy do veľkej miery mohla pandemická situácia, ktorá prakticky zdecimovala tím. Do toho sa pridali zranenia Suáreza a Felixa a problémy boli na svete. Našťastie kouč Diego Simeone má na posledné štyri zápasy k dispozícii to je najlepšie čo v mužstve má. Ak Luis Suárez dokáže v posledných zápasoch sezóny nájsť formu spred zranenia, Atletico má veľkú šancu po rokoch opäť získať titul v LaLige. Hlavne jeho návrat na Nou Camp bude srdcová záležitosť, nakoľko bude od prestupu prvýkrát na opačnej strane ihriska ako jeho dlhoročný kamarát Lionel Messi.

Momentálne stráca Barcelona 4 kolá do konca súťaže na Atletico Madrid 2 body, takisto je na tom aj Real Madrid, avšak s lepšou bilancou vo vzájomných zápasoch, čo ho stavia v prípade rovnosti bodov pred Barcelonu. V prípade, že tieto 2 tímy vyhrajú všetky zvyšné kolá, majstrom sa stane Real Madrid. Avšak my v našej redakcii si myslíme, že Atletico Madrid sa z prvého miesta už nepohne a dokráča za titulom.

adepti na titul

Tip na víťaza

Po detailnom zvážení všetkých faktorov sme sa vám rozhodli odporučiť tento tip. Výsledok zápasu FC Barcelona – Atletico Madrid – neprehra hostí s kurzom 2,02. Na Barcelonu čaká fyzicky veľmi náročný zápas. Madridčania sú známi svojou tvrdou hrou, častokrát až za hranicou pravidiel. Zároveň pevná obrana v spojení s rýchlymi protiútokmi a skúsenosťami Luisa Suáreza by na remízu stačiť určite mali.

Náš tipKurz TipsportKurz Fortuna
Neprehra hostí2.022.09