Australian Open – Barty Ashleigh – Pegula Jessica


Momentálne svetová jednotka ženského tenisu Ashleigh Barty z Austrálie si pred domácim publikom verí na Američanku Jessicu Pegula, s ktorou sa stretne vo štvrťfinále Australian Open v utorok 25.1.2022 o 9:00 hod. Obidve hráčky sa na prestížnom turnaji prezentujú vynikajúcou hrou a najmä veľká pohoda svetovej jednotky je pre mnohých tenisových odborníkov veľkým prekvapením. Rovnako je prekvapením aj postup jej súperky z USA, ktorá sa prebojovala pomerne ďaleko a vyzerá to, že nasledujúci zápas bude na turnaji aj jej posledným.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Vyhrá Barty 1,15 1.16
  • Zápas: Barty Ashleigh – Pegula Jessica
  • Súťaž: Australian Open
  • Čas zápasu: 25.1.2022 o 9:00
Australian Open - Barty Ashleigh - Pegula Jessica

Svetová jednotka Barty Ashleigh predvádza neskutočné výkony

Svetová jednotka Ashleigh Barty predvádza neskutočné výkony a je hlavnou hviezdou ženského turnaja Australian Open. Vynikajúce výkony z posledných zápasov potvrdzujú jej momentálne postavenie a v turnaji sa jej zatiaľ darí dosť jednoznačne rozhodovať všetky zápasy. Na začiatku turnaja to síce neboli hráčky, ktoré by predstavovali vážnejšie riziko. Naposledy Ashleigh Barty zvíťazila nad Amandou Anisimovou, ktorá sa nachádza na 60. priečke rebríčka WTA. Zápas skončil 6-4, 6-3 a pomerne hladké víťazstvo posunulo mladú senzáciu do štvrťfinále.

V poslednom zápase hrala Ashleigh Barty pomerne agresívne. Pri podaní zahrala 7 krát eso a spravila iba 3 dvojchyby. Na tvrdom povrchu je tento rok nezastaviteľná a v roku 2022 vyhrala všetkých 8 zápasov, bez jedinej prehry. Ashleigh Barty ďalší zápas odohrá proti hráčke z druhej desiatky rebríčka WTA. Domnievame sa, že nastúpený trend bude pokračovať aj v zápase proti Američanke a v turnaji bude po víťazstve pokračovať ďalej – smerom k celkovému víťazstvu.

Svetová jednotka Barty Ashleigh predvádza neskutočné výkony

Dobre hrajúca Jessica Pegula môže domácej hráčke spôsobiť problémy

Dobre hrajúca Jessica Pegula môže domácej Austrálčanke spôsobiť problémy a odobrať jej cenné sily, ktoré bude potrebovať proti silnejším súperkám. Jessica Pegula sa v poslednom zápase proti Marii Sakkari prezentovala dobrým výkonom, napriek slabšiemu rozbehu v prvom sete. Ten vyhrala pomerne tesne 7-6. Celý zápas nakoniec dopadol výhrou vo dvoch setoch 7-6, 6-3.

Dobre hrajúca Jessica Pegula môže domácej hráčke spôsobiť problémy

Hra Jessicy Pegula je na turnaji tiež agresívna a úspešná je na podaniach. Tu premenila 76% prvých servisov, dosiahla 6 krát eso a iba 2 dvojchyby. V tomto roku odohrala Američanka celkovo 6 zápasov s bilanciou 4 výhry a 2 prehry. Na tvrdých povrchoch sa jej hrá dobre, v minulom roku na nich vyhrala 29 zápasov a prehrala 12. Proti svetovej jednotke má určite šancu na úspech a rozhodne momentálna situácia a najmä množstvo síl.

Tip redakcie

Na základe našich analýz obidvoch hráčok sme pre vás vybrali nasledovný tip. Napriek vyrovaným štatistikám v tohtoročnom turnaji bude v zápase favoritkou Ashleigh Barty. Jej famózna forma bude znamenať, že séria víťazstiev bude pokračovať a svoju americkú súperku zdolá. Domáce prostredie aj vzájomná bilancia hovoria v prospech svetovej jednotky Ashleigh Barty, ktorá tento rok bude siahať na celkové víťazstvo.

Náš tip Kurz Tipsport Kurz Synottip
Vyhrá Barty 1,15 1.16