Ako správne použiť asijský handicap pri MS v hokeji 2022


V článku si priblížime ako správne použiť asijský handicap pri MS v hokeji 2022. Je to veľký športový sviatok pre všetkých hokejových fanúšikov a taktiež aj tipérov. Na diskusných fórach stávkových kanceláríí sa aktuálne rieši, ako tipovať na MS v hokeji 2022. Niektorí tipéri majú svoju stratégiu, iní zas stávkujú len pre zábavu. Efektívnym nástrojom, ako zvýšiť výhru, je ázijský handicap pri MS v hokeji 2022. Prostredníctvom tohto článku si vysvetlíme, ako funguje ázijský handicap.

Skúste stávku s handicapom v Tipsporte a získajte 50 € zadarmo

Čo je to ázijský handicap

Ázijský handicap má mnoho výhod. Je veľmi jednoduchou a dostupnou stávkou, najmä u športov ako futbal alebo hokej. Použiť sa dá aj na iné športy, ako napríklad hádzaná alebo basketbal. Princíp stávky na ázijský handicap je ten, že tipér pridelí jednému z tímov virtuálny náskok. Náskok môže predstavovať 1.5, 2.5, 3.5 alebo iný počet gólov. Okrem výhod má aj nevýhody. Jednou z nich je napríklad to, že síce vsádzate na veľkého favorita športového stretnutia, avšak jeho výhodu do značnej miery eliminuje. V prípade, ak sa chcete o ázijskom handicape dozvedieť viac, navštívte článok Handicap stávkovanie, kde je o tejto stávke všetko vysvetlené.

Príklad

V nasledujúcom príklade si znázorníme stávku na ázijský handicap. V sobotu 21.5. Sa odohrá zápas USA a Švédska. Stavíme na výhru Švédska s handicapom -1.5. To znamená, že Švédsko, ešte pred začiatkom zápasu, prehráva 1:0. My sme stavili na výhru Švédska, takže pre nás to znamená, že musia vyhrať o dva góly, aby bola stávka úspešná. Okrem klasických ázijských handicapov existujú aj -0,75/+0,75 alebo -1,25/+1,25.

Aký handicap zvoliť na favorita

Aký handicap zvoliť na favorita na MS v hokeji 2022. Preto si znázorníme ako zvoliť handicap na favorita. Handicap je možné podať buď v pluse alebo v mínuse. V prípade, ak vsádzame na favorita, musíme zvoliť mínusový. Nášmu favoritovi musíme góly uberať. Švédsko je v tomto zápase miernym favoritom. V doterajšom priebehu Majstrovstiev sveta Švédsko jasne dominuje a poradili si aj s domácim Fínskom. USA v doterajšom priebehu šampionátu nepodáva úplne presvedčivé výkony a Švédsko, by si v tomto zápase malo s USA poradiť.


Aký handicap zvoliť na favorita

Na Švédsko je kurz aktuálne kurz 2.02, pričom sú v tomto stretnutí favoritom. Ázijský handicap nám v tomto prípade môže výhru celkom slušne zvýšiť. V prípade, ak Švédsku predsa len neveríte, oplatí sa vsadiť aj na výhru Švédska bez handicapu. My však Švédom veríme, nakoľko v posledných dňoch posilnili národný výber hráči z NHL a tým pádom sú Švédi jedným z najväčších favoritov na celkové víťazstvo.

Aký handicap zvoliť na outsidera

V doterajšom priebehu sú veľmi príjemným prekvapením hokejisti Rakúska a preto si ukážeme aj aký handicap zvoliť na outsidera. Azda nikto nečakal, že by dokázali uhrať remízu s USA, a už vôbec nie, že by porazili Českú republiku, aj keď to bolo v samostatných nájazdoch. Navyše hokejisti Rakúska odohrali kvalitný zápas aj so Švédskom či Nórskom, ktoré síce prehrali ale ani v jednom zápase neboli odovzdaným súperom. V sobotu čaká rakúšanov výber Fínska.


Aký handicap zvoliť na outsidera

Fínsko je v tomto zápase určite favoritom. V posledných rokoch je však fínsky hokej skôr defenzívnejší a aj keď vyhrávajú turnaje, výsledky často končia o jeden alebo dva góly. Platí to aj pre zápasy s outsidermi. Rakúsko navyše veľmi dobre ovláda defenzívny štýl hry, preto je pravdepodobné, že neprehrajú o viac ako o štyri góly.

Často kladené otázky

Ktoré stávkové kancelárie ponúkajú ázijský handicap?

Ázijský handicap patrí k najdostupnejším a najbežnejším typom stávok medzi tipérmi. Nájdete ho v ponuke takmer všetkých stávkových kancelárí ako napríklad Tipsport, Fortuna, Synottip Niké či Doxxbet.

Na ktoré zápasy je možné podať stávku ázijský handicap?

Ázijský handicap je možné vsadiť na všetky zápasy MS v hokeji 2022.

Aké výhody má Ázijský handicap?

V prípade ak dôverujete svojmu favoritovi a kurz na favorita nie je pre vás výhodný, môžete staviť na svojho favorita vo výhodnejšom kurze. V prípade, ak sa favorit trápi a vyhrá výsledkom napríklad 3:2, a vy ste vsadili na favorita s handicapom -2,5, váš tiket je tým pádom nevýherný.