Ako správne použiť ázijský handicap pri MS v hokeji 2023


V článku si priblížime ako správne použiť ázijský handicap pri MS v hokeji 2023. Šampionát je veľký športový sviatok pre všetkých hokejových fanúšikov a taktiež aj tipérov. Bohatý zápasový program ponúka mnoho príležitostí a možností, ako tipovať na MS v hokeji 2023. Niektorí tipéri majú svoju stratégiu, iní zas stávkujú len pre zábavu. Efektívnym nástrojom, ako zvýšiť výhru, pri tipovaní na MS v hokeji 2023. Prostredníctvom tohto článku si vysvetlíme práve to, ako funguje ázijský handicap.

  • Ázijský handicap je druh stávky v ktorom má jeden tím (prípadne hráč) pridelený náskok.
  • Ázijský handicap eliminuje možnosť remízy.
  • Ázijský handicap umožňuje stávku na favorita aj outsidera zápasu.
Ázijský handicap pri MS v hokeji 2023

Skúste stávku s handicapom za 30 € zadarmov v Tipsporte

Kde si staviť zadarmo počas MS v hokeji 2023

Tipsport akčný kód
Tipsport
4 000 € + 20 € zadarmo
4 000 € + 30 € zadarmo
Synottip
Synottip
50 € bez rizika + 5 000 € na vklad
50 € bez rizika + 5 000 € na vklad
DOXXbet bonus
Doxxbet
10 000 € + 50 € stávka bez rizika
10 000 € + 50 € stávka bez rizika
Fortuna promo kód
Fortuna
100 € bez rizika + 100 free spinov
100 € bez rizika + 100 free spinov

Čo je to ázijský handicap

Ázijský handicap má mnoho výhod. Je veľmi jednoduchou a dostupnou stávkou, najmä u športov ako futbal alebo hokej. Použiť sa dá aj na iné športy, ako napríklad hádzaná alebo basketbal. Princíp stávky na ázijský handicap je ten, že tipér pridelí jednému z tímov virtuálny náskok. Náskok môže predstavovať 1.5, 2.5, 3.5 alebo iný počet gólov. Okrem výhod má aj nevýhody. Jednou z nich je napríklad to, že síce vsádzate na veľkého favorita športového stretnutia, avšak jeho výhodu do značnej miery eliminuje. V prípade, ak sa chcete o ázijskom handicape dozvedieť viac, navštívte článok Handicap stávkovanie, kde je o tejto stávke všetko vysvetlené.

Čo je to ázijský handicap

Zdroj foto: Buffalo Sabres

Príklad

V nasledujúcom príklade si znázorníme stávku na ázijský handicap. Úvodný zápas na MS v hokeji skupiny B je duel Slovensko vs Česko. Stavíme na výhru Slovenska s handicapom +1.5. To znamená, že Slovensko, ešte pred začiatkom zápasu, vyhráva 1.5:0. My sme stavili na výhru Slovenska, takže pre nás to znamená, že môže prehrať maximálne o gól, aby bola stávka úspešná. Okrem klasických ázijských handicapov existujú aj -0,75/+0,75 alebo -1,25/+1,25. Tie sú označované ako dvojitý ázijský handicap.

Aký handicap zvoliť na favorita

Aký handicap zvoliť na favorita? Na MS v hokeji kurzy na celkového víťaza jasne definujú favoritov celého turnaja. O tom kto je favorit zápasu vám ďalej napovedia aj kurzy na ten konkrétny duel, ale samozrejme hlavne predvádzané výkony mužstiev. Podľa toho zvolíme handicap na favorita. Handicap je možné podať buď v pluse alebo v mínuse. V prípade, ak vsádzame na favorita, môžeme zvoliť mínusový handicap. Ázijský handicap nám v tomto prípade môže výhru celkom slušne zvýšiť. V prípade, ak favoritovi neveríte, že vyhrá vyšším rozdielom, stále môžete staviť na jeho výhru bez handicapu.


Aký handicap zvoliť na favorita

Aký handicap zvoliť na outsidera

Po favoritoch sa pozrieme aj na to, aký handicap zvoliť na outsidera. V priebehu rokov sa pravidelne objavia tímy, ktorým sa darí trápiť aj favorizujúce celky. Tieto krajiny obvykle vsadia na kvalitnú defenzívu a ak aj prehrajú, tak nie vysokým gólovým rozdielom. Na minuloročnom šampionáte bolo skvelým príkladom Rakúsko a Lotyšsko. V minulosti sa k takýmto celkom dlhodobo radilo Nemecko. Pre tipujúceho je to skvelá príležitosť na stávku na outsidera s handicapom. Na outsidera je možné zvoliť aj vyšší plusový handicap a stále je možné získať veľmi zaujímavý kurz.


Aký handicap zvoliť na outsidera

Často kladené otázky

Ktoré stávkové kancelárie ponúkajú ázijský handicap?

Ázijský handicap patrí k najdostupnejším a najbežnejším typom stávok medzi tipérmi. Nájdete ho v ponuke takmer všetkých stávkových kancelárí ako napríklad Tipsport, Fortuna, Synottip Niké či Doxxbet.

Na ktoré zápasy je možné podať stávku ázijský handicap?

Ázijský handicap je možné vsadiť na všetky zápasy MS v hokeji 2023.

Aké výhody má Ázijský handicap?

V prípade ak dôverujete svojmu favoritovi a kurz na favorita nie je pre vás výhodný, môžete staviť na svojho favorita vo výhodnejšom kurze. Upozorňujeme, že sa favorit v zápase môže trápiť a vyhrá výsledkom napríklad 3:2. Ak ste stavili na favorita s handicapom -2,5, váš tiket je v tomto prípade nevýherný.